Witam, w dniu 14.12 skręciłam staw skokowy. Staw ten był widocznie obrzęknięty, bolesny i nie mam mo

4 odpowiedzi
Witam, w dniu 14.12 skręciłam staw skokowy. Staw ten był widocznie obrzęknięty, bolesny i nie mam możliwości stawać na nim. W dniu dzisiejszym pojawiły siw wokół niego liczne zasinienia? Czy to zły znak? (staw został unieruchomiony w szynie gipsowej, którą zdejmuje tylko na czas kąpieli i okladów z lodu.
Jestem lek.wet

Podbiegnięcie krwawe i obrzęk po skręceniu stawu skokowego jest częste i z czasem ustępuje, natomiast jeśli utrzymuje się zbyt długo może wskazywać iż miało miejsce złamanie kości. Dobrze jest po ok. 7-10 dniach zgłosić się na kontrolę ortopedyczną.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Należy wymienić szynę gipsową na ortezę sztywną stawu skokowego i zakładać ją w ciągu dnia. Ograniczyć aktywność ruchową do niezbędnego minimum. W pozycji siedzącej noga powinna być ułożona na podwyższeniu (np. drugie krzesło), w pozycji leżącej - na zwiniętym kocu lub poduszce tak, aby stopa była powyżej poziomu serca. Ortezę nosić do 6 tyg. Jeśli p[o tym czasie dolegliwości będą się utrzymywać - wskazana konsultacja ortopedy
Dzień dobry,
jeśli nie było złamania to nie powinno się gipsować stawu. Pęknięcie kości jest jedynym wskazaniem przy tego typu urazie. W innym przypadku dochodzi do wielu innych problemów związanych z unieruchomieniem.
Jeśli problemy nadal występują to proszę o kontakt, pomogę
pozdrawiam
Konrad Skrzat