Witam . W 2017 roku przeszłam operacje kręgosłupa . Usunięcie przepuklin . Problem powrócił . Czy da

1 odpowiedzi
Witam . W 2017 roku przeszłam operacje kręgosłupa . Usunięcie przepuklin . Problem powrócił . Czy da się to wyleczyć rehabilitacja czy jest już to bliżej operacji ?
Wyniki : - na poziomie L4/5 masywną, centralno-prawoboczną pjm z ograniczeniem światła prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego, uciskiem prawego nerwu rdzeniowego L5 oraz podwięzadłowym przemieszczeniem materiału przepuklinowego w kierunku doogonowym o 10mm. Obniżenie krążka m/kr z cechami jego dehydratacji
- na poziomie L5/S1 zaostrzenia na przednich zarysach trzonów kręgów. Obniżenie krążka m/kr z cechami jego dehydratacji oraz widoczną niewielką, przebudową okołoblaszkową typ II
- pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm
- poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech stenozy
- wysokość trzonów kręgów prawidłowa
- lordoza lędźwiowa zmniejszona. Prawoboczne skrzywienie pogranicza piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa z rotacją trzonów
- rdzeń kręgowy i stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału
- w obrębie górnej części trzonu kręgu L1 naczyniak średnicy 7mm. Druga zmiana o podobnym charakterze o średnicy 8mm widoczna jest w obrębie trzonu kręgu L2
Wnioski
Pjm L4/5.
Witam, opis badania sugeruje, że może być konieczna operacja. Sprawa wymaga zbadania pacjenta i obejrzenia rezonansu przez neurochirurga.
Sugeruję wizytę: Kwalifikacja do operacji - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.