Witam! W 2014 roku mialem robiona operacje przepukliny pachwinowej (prawa strona)w 2016 mialem robio

3 odpowiedzi
W 2014 roku mialem robiona operacje przepukliny pachwinowej (prawa strona)w 2016 mialem robiona operacje wodniaka jadra (prawa strona)podczas operacji wodniaka dowiedzialem sie ze mam podszyte czy podwiazane jadro.Moje prawe jadro znajduje sie w pachwinie.Jest to dyskomfort i ból.Czy jest mozliwosc zeby to jadro wrocilo na swoje miejsce oczywiscie operacyjnie? do jakiego lekarza mam sie udac: do chirurga czy do urologa?
w tym zakresie może panu pomóc zarówno chirurg jak i urolog. wydaje się jednak, że pomoc chirurga byłaby lepsza jest to kwestia i usunięcia bólu i przemieszczenia jądra także operacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Oczywiście bez badania Pacjenta to tylko teoretyczne rozważania, jednak sytuacja jest dość dziwna. Jeżeli podczas operacji przepukliny przemieszczono jądro do kanału pachwinowego w co trudno mi uwierzyć to skąd w mosznie później wytworzył się wodnik jądra? Jest zbyt wiele niejasności. Bezwzględnie Urolog ponieważ jeżeli jądro jest w kanale pachwinowym należy ocenić jego żywotność i zadecydować o jego ewentualnej amputacji. Zabieg być może wykonywany powinien być wspólnie przez Urologa i Chirurga.
Urolog i Chirurg.
Jest wysoce mało prawdopodobne, żeby powrózek nasienny był podwiązany lub podszyty. Możliwe, że wytworzyła się blizna na siatce i to jest to, co daje dolegliwości i uniemożliwia przesuwanie się jądra do moszny.