Witam, urodziłam dwóch synów, pierwszy poród w 38t.c. A drugi w 37 t.c. Choruję na niedoczynność tar

7 odpowiedzi
Urodziłam dwóch synów, pierwszy poród w 38t.c. A drugi w 37 t.c. Choruję na niedoczynność tarczycy z guzami na lewym płacie.w obu ciążach miałam cukrzycę ciążową insulinozależną, w obu ciążach rozwarcie od około 30 tygodnia, w drugiej ciazy w pierwszych tygodniach obniżone łożysko, pozniej cholestaza i bóle porodowe w 28t.c. Teraz, dwa lata po ostatniej ciąży zachorowałam na insulinoopornosc i mam stan przedcukrzycowy. Proszę powiedzieć czy tak przebyte ciąże i choroby są przesłanka do podwiązania kobiety? Nie ukrywam, że nie chce więcej dzieci ponieważ boje się co mogłoby się zdarzyć podczas kolejnej ciąży, a antykoncepcja hormonalna nie służy mojemu organizmowi. Obecnie mimo brania tabletek Vines zdarza sie, że wtedy gdy powinno wystąpić krwawienie mam niewielkie plamienia a w połowie opakowania lecą ze mnie skrzepy i mam bóle pleców i podbrzusza. Podczas wizyty w lutym lekarz oznajmił, że widzi tworzące się mięśniaki.
Najbezpieczniejsza w Pani przypadku byłaby wkładka z hormonem - gestagenem ( Mirena ). Na tej wkładce prawdopodobnie nie będzie w ogóle miesiączek lub tylko plamienia.
Wg mojej wiedzy w PL nie wykonuje się legalnie zabiegów trwałego ubezpłodnienie.

W obecnym stanie prawnym zabieg ubezpłodnienia o którym Pani wspomina jest nielegalny. Jako antykoncepcja w Pani przypadku to Mirena (wkładka weenątrzmaciczna), która zatrzyma Pani miesiączki i zahamuje rozwój mięśniaków.
"Kto ubezpładnia czlowieka podlega karze pozbawienia wolnosci do lat 10."

W chwili obecnej najlepszą metodą dla Pani jest wkladka domaciczna hormonalnie czynna.
Zgadzam się z kolegami wkładka typu Mirena jest bardzo dobrym pomysłem na 5lat zabezpiecza przed ciąża pozdrawiam
Witam uprzejmie. Z pewnością należy zmienić antykoncepcję. Optymalny wydaje się sposób-system domaciczny z hormonem.W Polsce podwiazanie jajowodow jest nielegalne.Pozdrawiam
Poprostu trzeba zmienić tabletki:) pozdrawiam.
System domaciczny np. Mirena będzie najlepszym rozwiązaniem Pani problemów. ;)