Witam, urodzialm córeczkę z zespołem Downa niestety miala operacje na niedrożność dwunastnicy i jest

1 odpowiedzi
Witam, urodzialm córeczkę z zespołem Downa niestety miala operacje na niedrożność dwunastnicy i jest jeszcze wada serca. Chciałam się dowiedzieć gdzie później z takim maluchem się kierować chodzi o rehabilitację od czego w ogóle zacząć? Słyszałam że od fizjoterapii a co dalej?
Warto nawiązać współpracę z poradnią lub ośrodkiem rehabilitacji dziecięcej, w której można uzyskać fizjoterapię, terapię logopedyczną i często inne potrzebne formy rehabilitacji. Będzie potrzebna kontrola lekarzy specjalistów- kardiolog, neurolog, gastroenterolog, endokrynolog. Warto znaleźć fundacje, stowarzyszenie lub grupę na fb dla rodziców dzieci z ZD z miasta, w którym mieszkacie. W przypadku wad genetycznych inni rodzice mogą wesprzeć swoim doświadczeniem i ułatwić poruszanie się po potrzebnych konsultacjach i terapiach. Pozdrawiam, Joanna Lewowska