Witam u mojej mamy lat 74 przy przypadkowym usg ze względu na przepuklinę wykryto jakieś zmiany. Zro

1 odpowiedzi
Witam u mojej mamy lat 74 przy przypadkowym usg ze względu na przepuklinę wykryto jakieś zmiany. Zrobione TK oto wyniki:
Wynik:

Podano 75 ml środka kontrastowego Lomeron i badanie przebiegło bez powikłań
Woreczek żółciowy jest poszerzony i ma nieregularną ścianę, która przechodzi w naciek w miąższu wątroby i ma wymiary do 120 x 97 mm - TU pęcherzyka żółciowego w prawym płacie wątroby, podprzeponowy, przerzut 23 mm, żółć kanały są normalne. W jamie wątroby
Podejrzane guzki w górnej części brzucha o średnicy do 12 mm. Trzustka i śledziona bez widocznych zmian.
Nerki umiejscowione typowo, bez zmian ogniskowych. Małe złoża w NP
Drogi moczowe obu nerek nie są rozszerzone i wydalają normalny mocz.
Guzki obu nadnerczy – lewy 39 x 26 mm, prawy 22 x 18 mm – w natywnym małym zagęszczeniu – wodobrzusze łagodne (-).
Przepuklina kresy białej o szerokości 55 mm
Pęcherz moczowy o gładkich ścianach.
Narząd rozrodczy bez oczywistej patologii.
W miednicy nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych.
Kości bez funkcji meta. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Jak to wygląda ? Jakie rokowania ?
Mama jest osłabiona ale samodzielna, ma problemy z apetytem ale małe porcje zjada ,najbardziej uciążliwe są "nocne poty" czasem występują raz na dobę czasem trzy razy na dobę,brak żółtaczki.
Dziękuję za odpowiedzi.
Dzień dobry,
Powyższy wynik jest wskazaniem do PILNEJ konsultacji w rejonowym ośrodku zajmującym się leczeniem nowotworów dróg żółciowych. Proszę pamiętać, że stan pacjentki może się niestety w każdej chwili pogorszyć więc czas ma tutaj znaczenie.
Pozdrawiam,
lek. Bartosz Bieżyński