Witam to wynik tk jamy brzusznej z kontrastem. Kobieta 32 lata, częste bóle brzucha,biegunki,nudnośc

Witam to wynik tk jamy brzusznej z kontrastem. Kobieta 32 lata, częste bóle brzucha,biegunki,nudności, duże żylaki pod lewym kolanem. Czy wynik jest niepokojący? W miejscu odejścia pnia trzewnego zwężenie o ok 50-60%,najprawdopodobniej przez ucisk więzadła łukowatego pośrodkowego. Odejście tętnicy przeponowej dolnej lewej od ściany lewej pnia trzewnego. Wąska dodatkowa tętnica nerkowa lewa dochodząca do górnego bieguna nerki lewej. Tętnice trzewne odchodzące od aorty brzusznej,aorta brzuszna i osie biodrowe w normie. Poszerzenie żyły jajnikowej ok 7mm,miernie poszerzone sploty żylne lewych przydatków. Ucisk żyły nerkowej lewej przez tętnicę kreskową górną współczynnik kompresji 4,1, kąt odejścia SMA od aorty brzusznej ok 14stopni(podejrzenie zespołu dziadka do orzechów)

1 odpowiedź


Powyższy wynik należy zestawić z objawami jaki ewentualnie wystepują ze strony Jamy brzusznej I wtedy podjąć decyzję o metodzie leczenia pozdrawiam

dr n. med. Tomasz Ciąćka

dr n. med. Tomasz Ciąćka

chirurg naczyniowy

Warszawa

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.