Witam, tato mój jest po próbie samobójczej. Lekarz psychiatra przepisał mu leki Sertranorm 50mg rano

Tato mój jest po próbie samobójczej. Lekarz psychiatra przepisał mu leki Sertranorm 50mg rano (przez cztery pierwsze dni po pół tabletki) i Trittico CR 75mg 1/3 tabl wieczorem. Tato (65 lat) zażywa te leki już dwa tygodnie. Ale odkąd bierze te leki to ma problemy ze spaniem - bezsenność, szumi mu cały czas w głowie, ma mniejszy apetyt oraz odczuwa zmęczenie. Czy trzeba to przeczekać i może po jakim czasie to przejdzie czy udać się ponownie do lekarza w celu zmiany leków? Następną wizytę ma ustaloną za miesiąc, czy do tego czasu brać te leki tak, jak ma przepisane, czy próbować dostać się do lekarza wcześniej? Najbardziej niepokoi mnie to, że tacie cały czas szumi w głowie

2 odpowiedzi


Proponuję przyspieszyć termin kolejnej konsultacji psychiatrycznej. Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Podejrzewam że chodzi o lek zawierający sertralinę - powoduje ona szumy uszne. Bywa ,że z czasem leczenie słabną lub mijają ale proponuję przyspieszyć termin wizyty. Doraźnie w nocy można włączyć cicho radio co powoduje efekt tła łagodzący dokuczliwość objawu. Pozdrawiam lek.Piotr Znamirowski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.