Witam, syn ma 5 lat (skończył 1,5 miesiąca temu). Dziś zauważyłam, że jedna górna jedynka jest jakby

1 odpowiedzi
Witam, syn ma 5 lat (skończył 1,5 miesiąca temu). Dziś zauważyłam, że jedna górna jedynka jest jakby dłuższa, a dziąsło jakby się cofnęło i jest lekko zaczerwienione. Po dotknięciu ząb delikatnie się rusza. Czy to nie za wcześnie na wypadanie zębów mlecznych? Martwi mnie też to cofnięte dziąsło-czy to z tego powodu ta ruchomość zęba? Trzy miesiące temu syn miał aftę na dziąśle i wtedy dziąsło na pewno nie było takie cofnięte. Potem trudno mi stwierdzić, ale dosyć często "zaglądam" mu w ząbki i nic nie rzuciło mi się w oczy.
Dobry wieczór, 5 lat to dosyć wcześnie jak na wypadanie mlecznej górnej jedynki, ale jest to możliwe. Ciężko stwierdzić bez badania czy chociaż fotografii tego dziąsła i zeba co dokładnie się dzieje i jak to wyglada. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dentysty, który zbada dziecko, wykona banie RTG, zeby zobaczyć jak dużo zostało jeszcze korzenia zeba mlecznego i jak nisko jest już zab stały. Proszę się nie martwić, teraz zacznie się u syna okres wymiany uzębienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie wizyty i dentysty w miarę bliskim terminie, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie