Witam serdecznie zmagam się z problem który dotyczy mnie i mojej rodziny . Jestem mama 1,5 rocznej c

3 odpowiedzi
Witam serdecznie zmagam się z problem który dotyczy mnie i mojej rodziny . Jestem mama 1,5 rocznej córeczki i mężatka od 6 lat . Mieszkamy z Tesciowa i jej mężem ( mieszkanie mąż dostał darowizna w zamian za służebność dla obojga ) od samego początku kiedy tu zamieszkałam moja Tesciowa wykańcza mnie psychicznie wyzywa prowokuje ciagle do kutni obczernia mnie wymyślając na mnie różne historie do swoich znajomych ciagle mruczenia pod nosem fuczenie spuntowanie jest to nie do zniesienia. Zaczynam czuć się coraz gorzej nie mogę spać nie mogę jeść schudłam bardzo dużo często płacze uciekam do rodziców zeby trochę odpocząć kiedy mam wracać strasznie się boje o siebie i dziecko dostaje drgawek silnego bólu głowy nie wiem jak sobie radzić z tym strachem często zamykamy się w pokoju zeby nie słyszeć co wymyśli nowego ale to nic nie daje .. czuje się szykanowana .. Gdzie się mogę udać ? Jak sobie poradzić z Tym problemem który nazywa się Tesciowa ..
Dzień dobry Pani,
Ośrodek Interwencji Kryzysowej najbliższy Pani miejsca zamieszkania i zatrudniony w nim psycholoģ może pomóc dorażnie i pokierować dalej.Pomoc jest bezpłatna i stosunkowo szybką.
Porada uzyskaną w Poradni Zdrowia Psychicznego wymaga zapewne dłuższego oczekiwania.
Pozostają psycholodzy prywatni pracujący w gabinetach oraz online ale to wiąże się z kosztami.
Powodzenia,
Bogna Gadomska Karwacka

Warto zgłosić się PCPRu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), tam powinna Pani uzyskać pomoc bezpłatnie i w miarę szybko.
Jeśli zależy Pani na dłuższej współpracy warto skorzystać z pomocy psychologa bądź psychoterapeuty (obecnie są możliwości odbycia terapii stacjonarnie jak i online). W internecie może Pani znaleźć także portale, które oferują krótkie 15-20 minutowe konsultacje online bezpłatnie.
Dzień dobry. W pierwszej kolejności proszę udać się na kontrolna wizytę do lekarza psychiatry. W tym samym czasie dobrze gdyby Pani umówiła się do psychologa aby wsparł Panią w tej kryzysowej sytuacji.
W późniejszym czasie należałoby pomyśleć jak rozwiązać dana sytuacje gdyż życie w ciągłym stresie niestety cały czas będzie wpływać na Pani samopoczucie.
Pozdrawiam i życzę dużo sił :)