Witam serdecznie Moja 5 letnia córka ma wadę zgryzu - przodożuchwie. Ortodonta zalecił ćwiczenia w

1 odpowiedzi
Moja 5 letnia córka ma wadę zgryzu - przodożuchwie. Ortodonta zalecił ćwiczenia w postaci robienia koników i dotykania językiem górnego wałka. Córka ma jeszcze wszystkie zęby mleczne. Ponieważ po pół roku robienia ćwiczeń mam wrażenie że dolna szczęka się jeszcze bardziej wysunęła a dziecko bardziej sepleni, zastanawiam się czy są aparaty na tą wadę zgryzu dla tak małych dzieci i co mogłabym zrobić, aby zahamować wzrost dolnej szczeki. Czy plytka-przedsionkowa-z-kulka-do-uzebienia-mieszanego jest dobrym rozwiązaniem czy jest to zbyt duza wada zgryzu i nie warto męczyć dziecka (płytkę trzeba nosic w nocy wiec niewygodnie sie z nia śpi) Za wszystkie odpowiedzi bede bardzo wdzięczna.
Płytka przedsionkowa z kulką służy do ćwiczenia języka-jego pionizacji przy niskim układaniu języka.Ta niska pozycja języka często jest jedną z przyczyn przodożuchwia czynnościowego-język stymuluje rozwój żuchwy na szerokość ,długość ;ja obserwuję także wcześniejszą wymianę zębów w łuku dolnym.Jeżeli córka ma niskie układanie języka to ćwiczenie z płytką jest wskazane.Można zastosować także aparaty czynnościowe lub trainer do kl 3 ale to zależy od rodzaju wady i stanu zębów.