Witam serdecznie. Mam 30 lat i pojawiły się u mnie dziwne dolegliwości albo skutki uboczne leku. A m

1 odpowiedzi
Mam 30 lat i pojawiły się u mnie dziwne dolegliwości albo skutki uboczne leku. A mianowicie - częste zawroty głowy , gdy wstaje rano kiwam się dziwnie na nogach , często mam nogi jak z waty i arytmie serca- holter wykazal w ciągu zapisu 48 h pojedyczne pobudzenia przedsionkowe przewiedzione. Włączono mi lek concor cor 1.25 mg którego biore od 3 tyg , poniewaz mam wade serca zastawke aortalną 2 płatkową o niedomykalności umiarkowanej bez cech adaptacyjnych serca co do wady. Czyli serca zdrowe z dobrą frakcją wyrzutową lecz jest ta niedomykalność. Przy tym posiadam bardzo niskie ciśnienie - od kiedy pamiętam 110/60 i puls 65 u mnie to norma. No i własnie pytanie do grona lekarzy , co z tych rzeczy które opisałem mogą powodować takiej objawy? Czyli podsumuje. 1. Wada serca od ok 10 lat bez zmian pogorszenia wg opisu powyżej. 2.Włączenie leku concor cor 1.25 mg i jego zażywanie już ok 20 dni 3. Rzucenie papierosów , nagłe odstawienie z dnia na dzień ok 2.5 miesiąca temu. 4. Wynik holteru 48 h - pojedyncze pobudzenia przedsionkowe przewiedzione prawogram. 5. Zawsze małe ciśnienie 110/60 to norma przy pulsie 65 Obiawy: wstając rano wykonując proste czynności jak golenie prawie omdlewam pojawia się szybkie bicie serca i czuje się pól przytomny potem występuje u mnie kaszel trudność w oddychaniu gdzie po wielu wzmaganiach udaje mi się wykaszlec flegme koloru szarego twardego z kropkami czarnymi w środku(przepraszam ale musiałem dać dokładny opis) potem mija mi arytmia nie jest mi słabo i kontaktuje dobrze. Potem tylko jeszcze wypluwam jakby białą piane. Czy jest ktoś w stanie z szanownych lekarzy powiedzieć co to może być? Mój lekarz rodzinny daje mi tylko antybiotyki... Prosze o podanie nawet badań które wykonam prywatnie.
W imieniu własnym i kolegów lekarzy- jeżeli do zadania pytania konieczne są 2 strony A4, to proszę nie czekać na darmową odp.