Witam serdecznie. Mam 29 lat. Rok temu urodziłam dziecko. Od tego czasu przewlekle dokuczają mi naa

Mam 29 lat. Rok temu urodziłam dziecko. Od tego czasu przewlekle dokuczają mi naatępujące objawy: Duszności i po wysiłku i w trakcie spoczynku, siniaki na nogach, bóle nóg i ból gardła. Miałam robione rtg płuc, wszystko w porządku. W morfologii wyszły nieprawidłowe limfocyty, dużo poniżej normy, a płytki krwii na pograniczu. Wizytę u pulmonologa mam w styczniu, a u hematologa w lutym. Proszę o poradę, jakie badania jeszcze wykonać. CY mogę podejrzewać u siebie białaczkę ? Pozdrawiam.

1 odpowiedź


Niski poziom limfocytów świadczy o spadku odporności i stąd Pani częste infekcje. Być może pojawiające się "siniaki" czyli podbiegnięcia krwawe spowodowane są niską liczbą płytek krwi. Jednak są to bardzo wstępne diagnozy wymagające konsultacji lekarskiej z zebraniem szczegółowego wywiadu i zapewne dalszej diagnostyki.

dr n. med. Paweł Skoczylas

dr n. med. Paweł Skoczylas

Lekarz pierwszego kontaktu

Łódź

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.