Witam, rezonans wykazał u mnie "zbiornik płynowy środkowego dołu czaszki, przed płatem skroniowym le

Witam, rezonans wykazał u mnie "zbiornik płynowy środkowego dołu czaszki, przed płatem skroniowym lewym o wym. 44x55x55mm - torbiel pajęczynówki. Piski i szumy uszne lewa strona, sporadyczne bóle głowy. Czy trzeba wdrożyć jakieś leczenie farmakologiczne w celu zmniejszenia tej torbieli?, ew.operacyjnie?. Pozdrawiam i dziękuję z góry za zainteresowanie.

1 odpowiedź


Witam, opis rezonansu wskazuje na obecność dużej torbieli wewnątrz czaszki. Biorąc pod uwagę objawy wymaga to konsultacji neurochirurgicznej.

lek. Maciej Bujko

lek. Maciej Bujko

neurochirurg

Warszawa

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.