Witam. Pytanie, w jaki sposób należy usunąć ganglion od strony wewnętrznej dłoni, czy przez na kłuci

1 odpowiedzi
Witam. Pytanie, w jaki sposób należy usunąć ganglion od strony wewnętrznej dłoni, czy przez na kłucie, czy wycięcie. Nadmienię, że mama lat 56, choruje na agresywną postać RZS (leki biologiczne, 4 lata temu usunięcie cieśni nadgarstka, palce dłoni silnie odgięte do prawej, dłoń słaba) oraz POCHP/astma (wziewy). Ponadto lewa ręka również jest w znacznym stopniu niesprawna przez uszkodzenie barku podczas porodu. Chodzi o jak najlepsze rozwiązanie. Jeszcze jedno, co można zrobić w niżej opisanym przypadku mamy, aby dłoń była jak najdłużej sprawna - zabiegi?, nowe metody?, cokolwiek co obecnie przynosi najlepsze rezultaty, ale też nie jest mocno inwazyjne w zwalczaniu skutków RZS.
Cytuję opis USG dłoni prawej: "Wysięk/przerost błony maziowej w stawach promieniowo-nadgarstkowym i śródnadgarstkowym oraz w stawach MCP I-V, z cechami wzmożenia przepływów naczyniowych odcinkowo w st. I.
Zarys kości nadgarstka, nasad w stawach MCP nierówne.
Od strony promieniowej wielokomorowy ganglion o wymiarach ok. 47x17x12 mm, położony bocznie do ścięgna FCR, leżący i pod i nieco otaczający przedział I prostowników, prawdopodobnie wychodzący ze stawów nadgarstka.
Ślad wysięku w pochewce zginaczy palca II, bez cech wzmożenia przepływów naczyniowych. Bez cech wysięku/przerostu błony maziowej w pochewkach ścięgien mm. prostowników i pozostałych zginaczy.
Nerw pośrodkowy na poziomie nadgarstka zmian nie wykazuje". Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani z Warszawy lub okolic - zapraszam na konsultacje, tego rodzaju sprawy należy rozwiązywać indywidualnie. Jeżeli z daleka - prosimy o kontakt emailowy (dane w informacji o firmie, w tym miejscu nie można podawać telefonów, emaili itp. Ewentualnie proszę napisać w pytaniu prywatnym. Publicznie - w trosce o jakość naszych usług i Państwa zdrowie - nie prowadzimy tak szczegółowych tematów a tym bardziej nie udzielamy indywidualnych porad .medycznych.