Witam, proszę o radę i opinie Od ponad 3 miesięcy przechodzę przez niespełnione uczucie do faceta,

7 odpowiedzi
Proszę o radę i opinie
Od ponad 3 miesięcy przechodzę przez niespełnione uczucie do faceta, który strasznie mocno pokochałam zmieniłam swoje życie, rozstałam się z poprzednim chłopakiem, niestety on nie odwzajemnial tego uczucia, co mnie strasznie boli,jakby ktoś rzucał nożem prosto w serce, czuję bezradnosc bezsilność smutek tęsknotę ból wewnętrzny, jest mi cholernie ciężko mimo że biorę leki antydepresyjne od 2 lat ponad. Cierpie strasznie że nie mogę być z tym którego tak kocham, nikomu nie mogę się zwierzyc czuje się z tym całkiem sama. Izoluje się od ludzi, nie chce z nikim rozmawiać i spotykać się, nie mogę się zmobilizować do stałej pracy, nie mam checi do czegokolwiek, często chce mi się płakać, straciłam chęć życia mam czasem myśli samobójcze. Jak jestem sama też miewam lęki. Jest bardzo źle proszę o radę czy ja powinnam się zamknąć w psychiatryku? :(
Witam, czuję, że Pani bardzo cierpi, ten ból rozrywa Pani serce, co gorsza nie da się nic zrobić, żeby ten mężczyzna odwzajemnił Pani uczucie...Izolacja, zamknięcie w szpitalu to nie wyjście z sytuacji. Pomocna może być terapia i otwarcie na miłość, która może być odwzajemniona, w przeciwnym razie jesteśmy owładnięci obsesją, która nas wykańcza. Same leki antydepresyjne nie pomogą w zmianie Pani nastawienia do życia i oczekiwań względem tej osoby, która nie może dać Pani tego, co Pani pragnie. Pozdrawiam Krzysztof Burycz

Dzień dobry, myślę że jest Pani potrzebna jest rozmowa z kimś, kto się skupi wyłącznie na Pani i Pani emocjach, czyli kontakt z terapeutą w przyjaznej atmosferze gabinetu. Psychiatryk tego nie da. Pani potrzeba bycia kochaną jest zrozumiała i naturalna. Jak ją zaspokoić? Jestem przekonana że dzięki współpracy z terapeutą znajdzie Pani na to sposób, zapewne niejeden. Pozdrawiam, Barbara Kaczkowska
Potrzebna Pani jest pomoc psychologiczna i skupienie się na Pani emocjach. Zapraszam do gabinetu.
Sugeruję wizytę: Poradnictwo psychologiczne - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Myślę, że potrzeba bycia kochaną/ kochanym jest uniwersalna dla większości ludzi. Istotne jest jednak przyjrzenie się dlaczego zakochała się Pani w osobie, która nie odwzajemnia Pani uczuć? Czy skoro tak jest, to jest ona warta Pani miłości? Może Pani pomyśleć też o tym jak było w Pani rodzinie? Czy pragnęła Pani miłości kogoś bliskiego (być może mamy, taty lub innej ważnej osoby) i nie odczuwała Pani reakcji z ich strony? Być może gdy zrozumie Pani skąd to wynika, będzie Pani łatwiej z wyborem partnera, któremu będzie na Pani zależało. Z tego co Pani pisze, ta nie spełniona miłość blokuje Panią przed nowymi znajomościami,przyjaźniami, ludźmi, a może nawet nową miłością, bo izolując się, na pewno nie poprawia Pani swojej sytuacji. Proponuję pomyślenie o swoich wartościach, o tym co dla Pani ważne, co Pani w życiu osiągnęła, kogo Pani kocha i kto Panią kocha. Może Pani zrobić sobie listę swoich pozytywnych cech, i tego, co Pani w sobie lubi, a na codzień robić listę pozytywnych zdarzeń/przyjemnych rzeczy, nawet jeśli są mikroskopijne według Pani, to zawsze coś. Proponuję włożyć energię w coś, czym się Pani zainteresuje, w coś co Pani szczerze pokocha. I proszę pamiętać, że ważne jest zbudowanie pozytywnego obrazu siebie, żeby Pani dostrzegała w sobie wartość, bo ona jest. Każdy człowiek ma w sobie wartość, bo po prostu jest, żyje. A w życiu można zrobić wiele dobrego dla siebie, co je tylko uprzyjemni. Trochę zdrowego egoizmu :) Pani ma być jak oczko w pierścionku a partner jak dodatek ( na początek). Gdy będzie Pani widziała, że jest to zdrowa relacja, w której oboje dbacie o siebie i partner Panią szanuje, wspiera, rozmawia, pcha do przodu, a nie ciągnie w dół, a Pani jego, może Pani wiedzieć, że jest Pani dobrej, partnerskiej relacji. Mózg funkcjonuje w taki sposób, że lubi to, co jest nam znane, być może dlatego przyciągnąl Panią taki, a nie inny partner, bo skądś już znała Pani taki wzorzec relacji. Dobrą informacją jest to, że możemy tworzyć nowe dla nas doświadczenia poprzez wybieranie nieznanych nam jeszcze rzeczy i sprawiać, że staną się znane i mózg je polubi, a w ten sposób zmienimy wzorzec. Może Pani spisać listę cech, które zazwyczaj mieli Pani partnerzy i stworzyć nową listę cech, których oczekiwałaby Pani od potencjalnego partnera i umawiać się, gdy będzie Pani gotowa z osobami, które posiadają takie cechy. Proszę trzymać się ciepło i pozdrawiam Panią serdecznie. Zapraszam na wizytę w celu monitorowania Pani postępów pracy nad sobą :)
Dzień dobry. Miłość to uczucie, które ogranicza i zamyka panią na wszystko poza ukochaną osobą. Najwyższy czas skupić się na innych ludziach, którzy potrzebują pani uwagi, np. rodzina, osoby przebywające w hospicjum, niepełnosprawni. Może wtedy uzyska pani dystans do tego, co było i na co nie ma pani wpływu. Nie warto tracić na to czasu. Proszę iść do przodu, nie oglądać się za siebie i działać.
Pozdrawiam serdecznie.
Napisała Pani, że od dwóch lat zażywa Pani środki antydepresyjne. Czy farmakoterapia jest prowadzona równolegle z psychoterapią? Wydaje się, że powinna Pani skorzystać ze wsparcia psychologa w tak trudnym dla Pani czasie. Podejmowanie decyzji tak znaczących jak zakończenie związku jest zawsze niełatwe. Może warto się przyjrzeć temu, czego poszukuje Pan w związku, jakie są
oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie.
Witam
Rozumiem, że jest pani trudno poradzić sobie z nieodwzajemnionym uczuciem, towarzyszy Pani uczucie smutku i żalu oraz poczucie bezsilności, ponieważ doświadcza Pani odrzucenia, straty ukochanej osoby, a nie ma Pani wpływu na to czy druga osoba odwzajemni Pani uczucia. Proszę rozważyć podjęcie się psychoterapii, gdzie otrzyma Pani wsparcie oraz zrozumienie Pani problemów. Pozdrawiam