Witam. Proszę o poradę dotyczącą dolegliwości córki. Dziewczynka ma 6 tygodni. Karmiona jest mlekie

1 odpowiedzi
Witam.
Proszę o poradę dotyczącą dolegliwości córki. Dziewczynka ma 6 tygodni. Karmiona jest mlekiem modyfikowanym od 2 tygodnia życia. W ciągu miesiąca miała 3 razy zmieniane mm, gdyż dokuczała Jej kolka, wzdęcia, zaparcia i problem ze zrobiłem kupki. Po konsultacji z pediatrą okazało się, że cierpi na nietolerancję laktozy - w związku z tym od 3 tygodni karmiona jest mlekiem Nutramigen LGG complete a także podaję Jej probiotyki : BioGaia, Espumisan i Delicol. Najistotniejszą poprawą jest codzienne, jednorazowe oddawanie zielonego, luźnego stolca, natomiast dyskomfort spowodowany kolką czy wzdęciami występuje nadal -choć w mniejszym stopniu niż na początku. Niestety u córki stwierdzono refluks żołądkowy (dostaje syrop Gastrotuss Baby).
Od kilku dni dziecko płacze a wręcz się zanosi po wydaleniu kału. Bardzo ciężko Ją uspokoić, muszę się ogromnie nagimnastykować żeby Ją wyciszyć. W związku z powyższym moje pytanie: czy ten "nowy objaw" to normalne przy dolegliwościach, które Jej towarzyszą i muszę po prostu odczekać aż Jej układ pokarmowy dojrzeje, czy wręcz przeciwnie powinnam udać się do pediatry i zaczerpnąć badań od innych specjalistów, by ustalić czemu tak się dzieje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, skoro objawy nasilają się dziecko wymaga ponownej wizyty u pediatry. Można odstawić Delicol- Nutramigen nie zawiera laktozy.
Problem jest złożony, nie napisała Pani od kiedy dziecko otrzymuje Gastrotuss i czy jest korelacja czasowa z jego włączeniem a zmianą nasilenia objawów. I jak długo trwa płacz po oddaniu stolca? U niemowlęcia bardzo istotny jest wywiad, wizyta osobista z dzieckiem u pediatry będzie najlepszym wyborem.