Witam, proszę o poradę, co to może być i co robić, jakie badania. Od kilkunastu dni odczuwam naras

1 odpowiedzi
Witam, proszę o poradę, co to może być i co robić, jakie badania.
Od kilkunastu dni odczuwam narastający w ciągu dnia ból okolic szyjki macicy, narastający przy dłuższym siedzeniu, promieniuje do odcinka lędżwiowego kręgosłupa, kości ogonowej. Czuję pulsowanie w okolicach szyjki, też uczucie jakby większego ciśnienia i trudności w przepływie krwi w miednicy. Mam 51 lat, od 2 miesięcy nie miesiączkuję, wczesniej pół roku nieregularnie. Brak pieczenia, upławów, świądu. W badaniu ginekolog stan zapalny szyjki, USG transwaginalne - wszystko ok. Brak mięśniaków, polipów, itd. Endometrium linijne 8 mm. USG jamy brzusznej - też ok. Dostałam lek Macmiror complex. Przestało boleć w trakcie brania, po 2 dniach od zakończenia - nawrót. Nie pomogły globulki z kwasem hialuronowym. Ból zmniejsza się przy chodzeniu i leżeniu, znika po nocy, narasta w dzień. Dziękuję.
dr n. med. Julia Rochatka (Murlewska)
Ginekolog, Ultrasonografista
Poznań
Dzień dobry!
Dziękuję za dokładny opis objawów!
Najbardziej prawdopodobne możliwości to:
1. Zespół przekrwienia miednicy
2. Przeciążeniowy ból dna miednicy / kręgosłupa,
3. Przewlekłe stany zapalne szyjki / nietypowe infekcje.

Proszę zgłosić się do flebologa.
Warto wykonać:
USG Doppler żył miednicy mniejszej.
Dodatkowo proszę zbadać:
FSH, estradiol, LH, żeby potwierdzić status menopauzalny, hs CRP, D-dimery.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.