Witam proszę o pomoc co może oznaczac ten opis z gastroskopii w: Zchyłki gruszkowate wolne, wejście

1 odpowiedzi
Proszę o pomoc co może oznaczac ten opis z gastroskopii w:
Zchyłki gruszkowate wolne, wejście do krtani prawidłowe. Przełyk z licznymi grudkami akantozy glikogenowej, z bruzdowaniem poprzecznym i pogłużnym. Z uwagi na zgłaszane zaburzenie połykania i obraz podczas badania pobrano wycinki do badania his-pat w kierunku eozynofilowego zapalenia przełyku. But nr2 linia z regularna na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji bez zmian. Okolica podwpustowa bez patologi. Żołądek o podatnych ścianach, motoryka widoczna, jeziorko śluzowe klarowne obfite. Błona śluzowa w całym żołądku zaczerwieniona, w antrum tuż przy odźwierniku na godzinie 11 skupisko uniesionych krwotocznych nadżerek? Na rumieniowym podłożu (obraz mogący odpowiadać zmianie naciekowej ) pobrania wycinki do badania his-pat but nr1. Odźwiernik kształtny drożny. Opuszka dwunastnicy i część zaopuszkowa bez zmian. Test urazowy do wykrywania Helicobacter Pylori +++. Rozpoznanie : zapalenie żołądka na tle infekcji H. Pylori
Lekarz wykonujący badanie wysunął podejrzenie zap. eozynofilowego przełyku- do rozpoznania konieczne jest badanie histopatologiczne, w którym będą obecne nacieki z eozynofilów oraz opisał zmiany zapalne w żołądku w przebiegu infekcji H. pylori. Ze zmiany w żołądku również pobrał wycinek w celu potwierdzienia stanu zapalnego. Trzeba czekać na wynik wycinków. Konieczne jest leczenie eradykacyjne.