Witam proszę o interpretacje wyniku rezonansu kolana. OPIS BADANIA Badanie MR prawego kolana , sek

1 odpowiedzi
Witam proszę o interpretacje wyniku rezonansu kolana.
OPIS BADANIA
Badanie MR prawego kolana , sekwencje FSE, SE, obrazy T1-zal, T2-zal oraz fatsat w trzech płaszczyznach
wykazało:
Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym, wokół PCL i ścięgna mięśnia podkolanowego,,nieznacznie wokół
ACL i łąkotki bocznej.Łąkotka przyśrodkowa z zachowaną wysokością ,z niewielkim,linijnym,obwodowym
uszkodzeniem na tylnej pow. rogu tylnego. Łąkotka boczna z zachowanym sygnałem i wysokością ,bez zmian
pourazowych.
ACL uszkodzone, ze znacznie podwyższonym i niejednorodnym sygnale,z zachowaną ciągłością.PCL łukowato
zagięte,z zachowanym sygnałem i z zachowaną ciągłością.
MCL w granicy normy. LCL z cechami niewielkiego uszkodzenia w części środkowej i przyudowej ,z zachowaną
ciągłością,otoczone strefą obrzękową.
Ś.m.czworogłowego ,więzadło właściwe rzepki oraz pasmo biodrowo- piszczelowe w normie. Chrząstki stawowe o
prawidłowym sygnale i grubości,bez ubytków.W części bocznej nasady kłykcia bocznego kości udowej odcinkowy
obrzęk. Rzepka symetryczna, symetrycznie ustawiona. Niewielki fałd przyśrodkowy skierowany dośrodkowo, otoczony
płynem. Chrząstka stawowa rzepki o prawidłowej grubości i o jednorodnym sygnale,bez ubytków. Troczki rzepki o
zachowanej ciągłości i sygnale.W części przyśrodkowej torbiel Bakera o rozciągłości 44,4/27,8 mm.Poza tym dół
podkolanowy bez zmian.
Dzień Dobry!
Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego [ACL] to uszkodzenie wymagające leczenia operacyjnego. Artroskopia z zastosowaniem Internal Brace ACL to nowoczesna metoda leczenia uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Procedura ta wykorzystuje artroskopię, czyli małoinwazyjną technikę chirurgiczną, aby naprawić uszkodzone ACL.
Internal Brace to rodzaj małego implantu, który jest umieszczany wraz z naprawą więzadła. Ma to na celu wzmocnienie struktury i przyśpieszenie procesu gojenia. Działa jak dodatkowe zabezpieczenie, wspomagając naturalne więzadło w utrzymaniu stabilności stawu. Wiecej informacji zamieszczam na stronie chirurgiakolana. pl.
Łączę wyrazy szacunku

Dr Paweł Sokołowicz