Witam, proszę o interpretacje wyników echo serca. LK: 4,2cm. PMK: 0,8cm. TśLK: 0,8cm. PK: 2,3cm.

1 odpowiedzi
Witam, proszę o interpretacje wyników echo serca.
LK: 4,2cm. PMK: 0,8cm. TśLK: 0,8cm.
PK: 2,3cm. LP: 3,4cm. PP: 3,2cm
Ao wstępująca: 3,0/2,7. EF 65%
Zastawka mitralna: bez zmian, fala zwrotna +
Zastawka aortalna: trójpłatkowa, bez zmian, V.max: 1,5m/s
Zastawka trójdzielna: bez zmian, fala zwrotna +, Vmax: <2m/sek
Zastawka płucna: MPA: 18mm, przepływ płucny 0,8m/s, fala zwrotna +, AcT 140msek
Lewa komora: prawidłowy napływ mitralny
Inne struktury: kurczliwość ścian lewej komory prawidłowa, wysycenie osierdzia za tylna ściana - wariant normy u szczupłej osoby

Czy mam się czego obawiać?
Przytoczony opis badania echo jest prawidłowy. Echo jest tylko jednym z badań dodatkowych. Czy jest się czego obawiać? - żeby odpowiedzieć, trzeba mieć wiedzę o stanie klinicznym pacjenta, dolegliwościach, wyniku badania przedmiotowego, ewentualnie innych badań dodatkowych.