Witam prosze o interpretację wyników badan i jak dalej postępować, dodam że w ostatnim czasie ból kr
1
odpowiedzi
Witam prosze o interpretację wyników badan i jak dalej postępować, dodam że w ostatnim czasie ból kręgosłupa szyjnego jest silny i powoduje ból i drętwienie ręki . Odprostowana fizjologiczna lordoza szyjna z dyskretnym kifotycznym przeprostem na poziomie
trzonów kręgów C5-C6 z odcinkowym zmniejszeniem od przodu oponowej rezerwy płynowej.
Drobne wyciągnięcia i zaostrzenia krawędzi trzonów na poziomach C2-C7. Odcinkowo
zaostrzeniem krawędzi w stawach międzykręgowych i unkowertebralnych. Obniżenie sygnału
krążków międzykręgowych C2 – C7 oraz nieduże obniżenie wysokości krążków międzykręgowych
C5 – C7 - zmiany dehydratacyjne i degeneracyjne. Na poziomach C3/C4, C4/C5, C5/C6 oraz
C6/C7 cechy niedużych bulging disc z odcinkowym modelowaniem od strony brzuznej na worek
oponowy oraz spłyceniem zachyłków bocznych. Cech stenozy kanału kręgowego w odcinku
szyjnym nie uwidoczniono. Po lewej zwężenie otworu międzykręgowego C6/C7 z odcinkowym
modelowaniem wychodzących korzeni nerwu C7 bez wyraźnych cech ucisku - możliwość
konfliktowania. Poza tym nerwy rdzeniowe obszarze otworów międzykręgowych widoczny cech
ucisku. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Sygnał szpiku kostnego zachowany prawidłowo.
trzonów kręgów C5-C6 z odcinkowym zmniejszeniem od przodu oponowej rezerwy płynowej.
Drobne wyciągnięcia i zaostrzenia krawędzi trzonów na poziomach C2-C7. Odcinkowo
zaostrzeniem krawędzi w stawach międzykręgowych i unkowertebralnych. Obniżenie sygnału
krążków międzykręgowych C2 – C7 oraz nieduże obniżenie wysokości krążków międzykręgowych
C5 – C7 - zmiany dehydratacyjne i degeneracyjne. Na poziomach C3/C4, C4/C5, C5/C6 oraz
C6/C7 cechy niedużych bulging disc z odcinkowym modelowaniem od strony brzuznej na worek
oponowy oraz spłyceniem zachyłków bocznych. Cech stenozy kanału kręgowego w odcinku
szyjnym nie uwidoczniono. Po lewej zwężenie otworu międzykręgowego C6/C7 z odcinkowym
modelowaniem wychodzących korzeni nerwu C7 bez wyraźnych cech ucisku - możliwość
konfliktowania. Poza tym nerwy rdzeniowe obszarze otworów międzykręgowych widoczny cech
ucisku. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Sygnał szpiku kostnego zachowany prawidłowo.
Dzień dobry,
badanie trzeba obejrzeć i zadecydować czy są tam przyczyny Pani/Pana dolegliwości. Zmiany są wielopoziomowe, dlatego trzeba bezpośrednio ocenić każdy poziom. Dodatkowo trzeba zebrać wywiad i przebadać Pana/Panią w kierunku zespołu cieśni nadgarstka.
badanie trzeba obejrzeć i zadecydować czy są tam przyczyny Pani/Pana dolegliwości. Zmiany są wielopoziomowe, dlatego trzeba bezpośrednio ocenić każdy poziom. Dodatkowo trzeba zebrać wywiad i przebadać Pana/Panią w kierunku zespołu cieśni nadgarstka.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam, tydzień temu,mialam leczoną górną siudemke kanałowo pod mikroskopem, ząb nie bolał mnie tylko dwa dni od zabiegu, teraz boli ,nie pulsuje tylko jest uczucie rozpierania tak samo mnie bolał przed zabiegiem, staram się nie jeść ta stroną bo boli jeszcze bardziej, cz tak wyglada etap gojenia…
- Dziecko 5 lat duszący kaszel z odruchem wymiotnym .
- Czy mogę umyc gkowe po 3 dniach założenia szwów boje się By nie puściły
- Witam. Zaczęłam brać lek Prokit. Ale czuję się po nim żle. Mam nudności i boli mnie brzuch, czuję jakby w środku mi się coś "przelewało". Lekarz przypisał mi ten lek na nudności ale u mnie on raczej wzmaga dolegliwości.
- Dzień dobry.Mam pytanie moja 9-letnia córka waży 35.8kg wzrost 132? Czy to dobra waga? Uczęszcza 1x w tyg na basen, 1x na gimnastykę artystyczna. Waga od 4 miesięcy stoi w miejscu ... Po godz 18.00 staramy się nie jeść. Wydaje mi się że powinna trochę mniej ważyć? Chciała bym się dowiedzieć czy…
- Witam Czy Apap zawyża wyniki poziomu cukru na cgm i glukometrze? Pozdrawiam
- 5 tygodni temu miałem zabieg laparaskopowy z wszyciem siatki przepuklina pachwinowa .zacząłem ćwiczyć po tym okresie ćwiczenia na kręgosłup ze względu na problemy z kręgosłupem od pewnego czasu czuje pieczenie i lekki dyskomfort w miejscu pachwiny wcześnie tego nie było .
- Dzień dobry Syn leczy się na trądzik lekarz przepisał mu leki w tym antybiotyk Podczas brania leków bolały go stawy, a dziś jeden palec u ręki jest nie władny jest zgięty i nie można go wyprostować Pytanie co robić i kiedy ta dolegliwość minie i na ile to jest groźne dla organizmu Leszek
- Witam, córka 2 letnia ma przepuklinę pepkowa na 0,5cm. Czy jest to duża przepuklina? Czy jest szansa, ze moze sie wchłonie sama, czy potrzebna jest operacja bo sie nigdy nie wchłaniają? Bardzo proszę o odpowiedź jak to wygląda pod kątem medycznym
- Dzień dobry.. 3 miesiące temu robianą przepuklinę pachwinową z siatką. Od jakiegoś czasu mam bóle po stronie która była operowana. Zauważyłem że ta strona jak by spuchła.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.