Witam, problem dotyczy męża. Długo staraliśmy się zajść w ciążę. Ostatnio poroniłam ciążę biochemicz

1 odpowiedzi
Problem dotyczy męża. Długo staraliśmy się zajść w ciążę. Ostatnio poroniłam ciążę biochemiczną. Mąż wynonał badania nasienia. Problem jest z morfologią (2%) I lepkością. Pozostałe wyniki w normie. Czy mamy szansę na zajście w zdrową ciążę natularnie? Co mamy zrobić, żeby poprawić parametry?
-objetosc 2.5ml (norma >1.5)
-czas uplynnienia 10min (n <60)
-ph 8 (n>7.2)
-wyglad sluz (n. prawidlowy)
-lepkosc +++ (n +)
- aglutynacje - (n -)
-agregacje - (n -)
-wynik HOS 72.4 (n >60%)
- żywe plemniki 72.4 (n >58)
-koncentracja mln/ml 16.41 (n >15)
- koncentracvja mln/ejakulat 41.02m (n >39)
-plemniki ruchliwe ruch postepowy 49%, plemniki ruchliwe ruch niepostepowy 7%
-plemniki nieruchliwe 43%
-morfologi a2% (norma >4%) - głownie wady głowki 96%
Szanowna Pani pojedynczy wynik nasienia bez danych związanych z ogólnym stanem zdrowia, chorobami towarzyszącymi, wagą, BMI, nawykami nic nie znaczy. Proponuję mimo wszystko udać się z mężem do androloga, a fajnie by było gdyby wybrać się z conajmniej dwoma wynikami badań wykonanymi w odstępie nie mniejszym niż 3 miesiące.