Potrzebuje zapytac lekarza aby ocenił wynik mojego MR kregoslupa szyjnego. Czy to jest stan operacyjny? Do neurochirurga mam wizyte dopiero za 3 miesiące. Z dolegliwości które mi dokuczają cykliczne( miesiac boli potem dwa miesiace nic i tak w kolo) to bole karku, potylicy, dretwienie rąk w nocy i najgorszy zawroty glowy. W szczególności wtedy kiedy mam spięte mięśnie. Czasem bole glowy. Chciałabym zapytac czy kregoslup jest operecyjny? I czy moga z niego wynikac zawroty glowy. Opis rezonansu: Zniesiona lordoza szyjna. Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych C2 -C7 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zależnych( odwodnienie krążkow) Obniżenie wysokości krążków C4/C5 C5/C6 C6/C7. Na poziomie C3/C4 wypuklina krązka międzykręgowego uciska worek oponowy. NA poziomie C4/C5 przepuklina 3.5mm uciska rdzeń kręgowy. Na poziomie C5/C6 C6/C7 wypukliny krążków międzykręgowych modelują brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego. Pozostale krązki miedzykregowe o porawidlowym sygnale i prawidlowej wysokości. Wysokosc trzonów zachowana. Rdzen kregowy brz zmian ogniskowych. Dodam jeszcze ze czasem mam uczucie ze nie moge przełknąć sliny. ..bardzo proszę o pomoc i odpowiedzi na pytania zadane na początku.
mgr Mateusz Wroński
mgr Mateusz Wroński
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Opierając się jedynie na Pani objawach i wyniku MRI bez badania funkcjonalnego można powiedzieć ze kręgosłup nie kwalifikuje się do operacji tylko rehabilitacji. Oczywiście potrzebuje Pani jeszcze dokładniejszej diagnostyki.

Uważam, ż przepuklina krążka międzykręgowego na poziomie C4/C5 uciskająca rdzeń kręgowy jest jak najbardziej do oceny, obejrzenia przez neurochirurga. Być może z łączna oceną kliniczną, będzie zakwalifikowana do leczenia operacyjnego.

Specjaliści w zakresie leczenia: zawroty głowy

Izabela K. Pędraszewska

Izabela K. Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Witold Jerzy Drexler

Witold Jerzy Drexler

Laryngolog

Kraków

Karolina Jurak-Dzundza

Karolina Jurak-Dzundza

Fizjoterapeuta, Terapeuta

Wrocław

Katarzyna Karczewska - Dudziec

Katarzyna Karczewska - Dudziec

Laryngolog

Warszawa

Paweł Jasiński

Paweł Jasiński

Ortopeda

Koszalin

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 60 pytań dotyczących usługi: zawroty głowy

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.