Witam Poszukuje pomocy dla mojego brata hazardzisty. Mieszkamy w UK (rejon Manchester, Leeds), ale

4 odpowiedzi
Witam
Poszukuje pomocy dla mojego brata hazardzisty. Mieszkamy w UK (rejon Manchester, Leeds), ale jego angielski nie jest wystarczajacy na terapie po angielsku, Przyznal sie nam do problemu i chce pomocy i wsparcia, poniewaz ma juz stany depresyjne, unika rozmow z rodzicami od 4 miesiecy na skajpie, ma zmiany nastrojow, problemy ze snem. Dluga czesc zycia pracowal na nocne zmiany, co tez moze byc powodem problemow ze snem. Ma 40 lat, jest singlem, nie ma uzaleznien od alkoholu, nie gra online, "tylko" na automatach. Po oplaceniu rachunkow, reszte poprostu trwoni na gry, potem dwa dni jest zamkniety, smutny, nie chce wychodzic z pokoju.
Nie wiemy nawet od czego zaczac? Czy najpierw wymagania jest terapia indywidualna, czy grupowa? Slyszalam o kilku-kilkunastudniowych terapiach w osrodkach zamknietych, ale czy to jest rozwiazanie na sam poczatek? Czy sa moze takie terapie online? Badz tez moze powinien latac do Pl na spotkania, ale jak czesto takie spotkania powinny sie odbywac? Bardzo prosze o pomoc, bo widze, ze to tez na mnie bardzo zle dziala, nie spie, nie jem z nerwow, ukrywam to przed naszymi rodzicami :( serce boli, patrzac na jego cierpienie. od czego zaczac? bardzo prosze o pomoc...pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,

prowadzę psychoterapię przez Skype i pracowałem już online z osobami z całej Europy i kilkoma spoza. Badania wskazują, że nie ma obserwowanej różnicy między terapią w gabinecie a taką przez internet tak długo, jak oczywiście połączenie jest dobre, a klient jest zaangażowany w pracę w trakcie i pomiędzy sesjami. Ma to też kilka zalet jak niższy koszt oraz możliwość łatwego nagrania sesji, jeśli klient chciałby później odświeżyć materiał z niej. Zazwyczaj taka terapia odbywa się co tydzień i w miarę tego, jak jest lepiej, spotkania są rozrzedzane. Po więcej informacji zapraszam na mój profil.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz Kleszcz

Dzień dobry. Na samym początku Pani brat musi mieć motywację do terapii, bo bez tego ciężko jest, aby terapia przyniosła rezultat. Jeśli Pani brat będzie zainteresowany terapią i chęcią pomocy sobie z uzależnieniem od hazardu, to zapraszam do kontaktu. Prowadzę terapię poprzez skypa, która odbywa się raz w tygodniu, co tydzień. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Jest kilka rozwiązań. Jednym z nich jest terapia przez Skype, drugim znalezienie polskiego psychoterapeuty uzależnień na miejscu w Wielkiej Brytanii. Trzecie rozwiązanie to przyjazd do Polski i podjęcie leczenia w Ośrodku w trybie stacjonarnym lub na Oddziale Dziennym. Leczenie stacjonarne trwa 6 tygodni, leczenie na Oddziale Dziennym trwa 8 tygodni. Na ten czas jest wystawiane przez Ośrodek zwolnienie lekarskie. Niektórzy pacjenci decydują się na urlop na ten czas. Psychoterapia w Ośrodkach jest prowadzona indywidualnie oraz grupowo, co dla wielu osób jest dodatkową wartością. Powodzenia.
Szanowna Pani, najważniejsza w terapii uzależnień i w ogóle w terapii jest motywacja i pragnienie zmiany. Ważne, żeby Pani brat odczuwał taką potrzebę. Można pomóc bratu na trzy sposoby, pierwszy to leczenie w ośrodku w Polsce na oddziale stacjonarnym lub dziennym, drugi sposób to terapia w UK. Trzeci to terapia na Skype. Prowadzę terapię na Skype, zachęcam do kontaktu. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia na skype 50 min. - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.