Witam posiadam lejkowatość klatki piersiowej i chciałbym wiedzieć czy ćwiczenia na siłownii dadzą po

1 odpowiedzi
Posiadam lejkowatość klatki piersiowej i chciałbym wiedzieć czy ćwiczenia na siłownii dadzą pozytywny efekt czy wręcz przeciwnie i zapadnięty mostek będzie jeszcze bardziej widoczny.
Generalnie jeśli deformacja klatki piersiowej jest utrwalona, czyli wynika nieprawidłowego rozwoju elementów szkieletu osiowego (mostka i żeber oraz łączących je stawów), nie należy się spodziewać możliwości jej korekcji poprzez ćwiczenia - to jest możliwe jedynie przy wadach postawy. Bez badania pacjenta trudno potwierdzić przytoczoną diagnozę, choć jest to deformacja charakterystyczna. Typowo leczeniem operacyjnym zajmują się chirurdzy klatki piersiowej (torakochirurdzy). Zazwyczaj pacjenci są kwalifikowani w końcowym okresie dorastania, kiedy nasady wzrostowe kości nie są jeszcze zamknięte, a wszczepiony czasowo implant , służąc jako wewnętrzne rusztowanie, może ukształtować rosnące żebra prawidłowo.