Witam, podczas gry w piłkę skręciłam kolano, czułam jak rzepka sie przemieściła i wróciła na swoje

1 odpowiedzi
Podczas gry w piłkę skręciłam kolano, czułam jak rzepka sie przemieściła i wróciła na swoje miejsce. Uraz miałam 2 września. Miałam robione rtg zaraz po urazie, kości całe. Mam 25 lat.
Do tej pory zeszła mi trochę opuchlizna.
Na usg wyszło mi, że:
Płyn w stawie oraz w zachyłkach; grubość warstwy płynu w zachyłku nadrzepkowym 0,79 cm.
Troczek przyśrodkowy rzepki o zróżnicowanej amplitudzie echa, obrzęknięty, bolesny.
Przyczep dalszy mięśnia dwugłowego bolesny, o zachowanej ciągłości.

Jak w takim wypadku należy to leczyć? Czy mogę zacząć w jakiś sposób ćwiczyć nogę? Dodam, że nie mogę nadal wyprostować do końca kolana i zginam do okolo 80 stopni.
Czy mogę zacząć chodzić na basen pomimo bloku kolana?
Dzien dobry,
Prawdopodobnie doszlo do zwichniecia rzepki. Jesi to bylo pierwsze takie zdarzenie to jest szansa ze leczenie rehabilitacyjne bedzie skuteczne. Rehabilitacja polega na cwiczeniach zakresu ruchu i sily miesniowej. Opis usg w Pani przypadku nie jest jednoznaczny. Warto rozwazyc badanie rezonasem magnetycznym i umowic sie na kontrolne badanie ortopedyczne.