Witam po drapaniu na skórze pozostały mi coś w rodzaju siniaków (blizny) czy można to w jakiś spo
1
odpowiedzi
Witam
po drapaniu na skórze pozostały mi coś w rodzaju siniaków (blizny) czy można to w jakiś sposób usunąć?
po drapaniu na skórze pozostały mi coś w rodzaju siniaków (blizny) czy można to w jakiś sposób usunąć?
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry, mam pytanie odnośnie procesu dobrania odpowiednich okularów dla osoby z krótkowzrocznością. Ostatnio dowiedziałam się, że podobno wymaga to aż dwóch wizyt okulistycznych. Na jednej wykonywane są badania, które uniemożliwiają dobór korekcji w ten sam dzień. Do tej pory w moim przypadku…
- Witam, mam 15 lat w spoczynku mogę bez problemu ściągnąć napletek cały, natomiast przy erekcji mogę tylko 1/3 z całego żołędzia. Co to oznacza? Mogę zrobić coś samemu, żeby mi schodził cały podczas wzwodu tak jak w spoczynku?
- Kłaniam się. Jestem po przebytej chorobie COVID19. W szpitalu leczono mnie miesiąc. Lekarz przepisał mi na receptę m.in. zawiesinę Nebbud. Niestety przepisany typ był bardzo trudny dostępny w aptekach, praktycznie nie możliwy do zdobycia. I dopiero wczoraj udało mi się go zakupić w aptece…
- Witam, czy jest możliwa próchnica pod dziaslem I jak ona wygląda?
- Wykonałem badanie /161/ PSA całkowity - wynik 1,040 ng/ml, czy to dobry wynik?-mam72 lata-pozdrawiam.
- Dzień dobry. Jestem po wymianie szkieł korekcyjnych jednak mam problem. Poprzednie okulary były z mocą -1,5; cyl.-0,25 na obydwu. Teraz mam zmienione szkła na -2 i cyl. na jednym oku to -0,75 a na drugim -1,25. Nowe okulary nosze już tygdzien jednak jest problem z uciekaniem obrazu, boli mnie…
- Dzień dobry, w ciągu ostatnich 2 lat przytyłam łącznie 30 kg, a sam ostatni rok to 20 kg. Staram się odchudzać, ale z marnym skutkiem. Co może być przyczyna takiego dużego przyrostu wagi? Czy są jakieś badania które powinnam zrobić ?
- Dzień dobry, jestem w 18 tyg ciąży. 3 tyg temu poziom tsh miałam 2,6 a teraz mimo,że biorę Euthyrox 25, Tsh wzrosło do 3,919. Poniedziałkową wizyt u endokrynologa została odwołana ze względu na chorobę lekarza. Co mam robić? Zwiększyć dawkę?
- Twarda, nie zmienia swojej wielkości od lat oraz jak wspomniałem nie swędzi i nie przeszkadza
- Borrelia IgG 90,52 AU/mL Wykres Zakres referencyjny: <10.0 AU/mL- wynik ujemny 10.1-15.0 AU/mL- wynik wątpliwy >=15.0 AU/mL- wynik dodatni ! Zmiana metodyki. Borrelia IgM Borrelia IgM 10,37 AU/mL Wykres Zakres referencyjny: <18.0 AU/mL- wynik ujemny 18.1-22.0 AU/mL- wynik wątpliwy >=22.0…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.