Witam, pewnego wieczoru miałam puls 101 przy normalnym ciśnieniu, zdenerwowałam się ze taki wysoki p

1 odpowiedzi
Witam, pewnego wieczoru miałam puls 101 przy normalnym ciśnieniu, zdenerwowałam się ze taki wysoki po pół godz zmierzyłam znów puls 125 ciśnienie 150/90, jeszcze bardziej się zdenerwowałam następny pomiar 130 puls ciśnienie 170/95 już więcej nie mierzyłam następnego dnia udałam się do lekarza. Zrobiono mi ekg które wyszło w porządku, badanie krwi na tarczycę, morfologię, cholesterol, glukoze wyniki super. Pani doktor zapisała mi betaloc 25 brałam około 2 miesięcy a że jakoś nie miałam zaufania do tej Pani doktor bo akurat mój lekarz rodzinny był na urlopie skonsultowałam to później z moim lekarzem który uznał, że moje serce jest zdrowe to na tle nerwowym i zapisał bibloc 1,25. Biorę już też około 2 miesięcy ciśnienie mam teraz niskie nawet 106/63 puls w normie między 60 a 80 nawet zdarza się poniżej 60 boję brać się już tych tabletek żeby w końcu serce mi nie stanęło powiedziałam telefonicznie lekarzowi czy przy tak niskim ciśnieniu mam nadal brać te tabletki. Powiedział że tak ale ja się boję biorę co drugi dzień po pół tabletki od 2 tygodni i jest ok ciśnienie 118/70 puls między 60 a 80. Dodam, że pomimo brania tabletek jeśli pojawiła się sytuacja stresowa to i tak puls miałam powyżej 100 więc czy jest sens je nadal brać? Czy mogę brać doraźnie w sytuacji stresowej?
Ani Betaloc, ani Bibloc nie są "tabletkami na stres". Przy każdym leczeniu tego typu w sytuacji stresowej dojdzie do przyśpieszenia pulsu i wzrostu ciśnienia tętniczego - i nie jest to nic niepokojącego, fizjologia. Obawa przed "stanięciem serca" - można wykonać holter EKG w czasie obecnego leczenia i upewnić się, że nic nie zagraża.