Prosze bardzo o interpretację wyników: Badanie MR kręgosłupa LS wykonano w sekwencji
1 odpowiedzi
Prosze bardzo o interpretację wyników: Badanie MR kręgosłupa LS wykonano w sekwencji FRFSE (obrazy T2-zależne oraz T2-zależne Fat-Sat), SE (T1-zależne) w płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych bez użycia środka kontrastującego. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie L 5-s1 dehydratacja Zmiany zwyrodnieniowe na sąsiadujacych ze sobą krawędziach trzonów kręgów Na poziomie L . 2-3-4 obwodowa , tylna przepuklina - protrusio - krążka międzykręgowego . Ucisk worka oponowego . Zwężenie struktura kanału nerwu rdzeniowego obustronne, siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego 3-4. . Na poziomie L 4-5 obwodowa , tylna przepuklina - protrusio - krążka międzykręgowego Ucisk worka oponowego . Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne , intensywnie po stronie prawej , siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego Przepuklina extrusio krązka L5/s1 w obrębie tkanki tłuszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne , siegające do korzenia nerwu rdzeniowego prawego i lewego Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie stożka rdzenia i nici ogona W obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów destrukcji . Wskazania do konsultacji lekarza prowadzącego."
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, wszystko zależy od objawów i oceny nie opisu ale wyników obrazowych (CD). Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.