Witam Państwa, potrzebuję porady ginekologa, gdyż staraliśmy się z mężem o dziecko, ale 07.07. miała

1 odpowiedzi
Potrzebuję porady ginekologa, gdyż staraliśmy się z mężem o dziecko, ale 07.07. miałam zabieg łyżeczkowania ponieważ stwierdzono u mnie puste jajo płodowe. Po ok. 3 tyg. odbyłam pierwszy stosunek i wszystko było w prządku. 31.07. poszłam na wizytę kontrolną do mojego ginekologa i po usg powiedział, że jest dobrze. Następnie 11.08. dostałam okresu i wszystko wyglądało prawidłowo. Kolejne współżycie, które było około 25.08. zakończyło się dużym krwawieniem (krew kapiąca, bez skrzepów w dużej ilości - nie smugi krwi, tylko wręcz mała kałuża, ok 4 cm). Wystraszyłam się bardzo, ale pomyślałam że może macica po zabiegu jeszcze nie do końca się zagoiła. Postanowiliśmy z mężem poczekać, żeby było więcej czasu na regeneracje. 10.09. ponownie dostałam okresu, czyli wszystko regularnie. Dwa dni po zakończenia okresu - 14.09. znowu spróbowaliśmy z mężem i ponownie zakończyło się to dużym krwawieniem. Dzisiaj poszłam do mojego lekarza, który powiedział, że raczej nigdy jego pacjentki nie skarżyły się na tak duże krwawienia więc nie jest mu to znane, ale trzeba zrobić cytologię. Zbadał mnie i mówił, że wszystko co widzi, wygląda dobrze. Szpatułka po wykonaniu cytologi była lekko zakrwawiona. Potem zrobił usg, na którym jego niepokój wzbudziła pogrubiona warstwa nabłonka kanału szyjki macicy (0,86 cm). Zaczął mówić, że w zasadzie w takich sytuacjach powinno się oddać wycinek do badania histopatologicznego, ale tego nie zrobił i kazał tylko czekać na wyniki cytologi, które mają być dopiero za 3 tygodnie. Czy faktycznie mam tylko czekać, czy nie powinnam od razu zrobić biopsji, żeby po tych 3 tygodniach nie czekać znowu na wynik biopsji? Bo krwawienie, które jest wskazuje że coś się jednak dzieje i samo nie zniknie, skoro nie jest wynikiem niewystarczająco zregenerowanej macicy (na co liczyłam...).
Powinna Pani mieć wyregulowany cykl za pomocą hormonów (nie antykoncepcyjne tabletki)