Witam Panie doktorze chciałabym zasięgnąć porady w sprawie mojego 4 miesięcznego synka. W pierwszym

1 odpowiedzi
Chciałabym zasięgnąć porady w sprawie mojego 4 miesięcznego synka. W pierwszym miesięcy życia trafiliśmy do szpitala ze względu na wysoki poziom bilirubiny, naświetlania 5 dni w inkubatorze w tym czasie zauważyłam za uszkami jakby odparzenia, doktor kazała grubo posmarować kremem bephanten - po którym zmiana się załagodziła. Po powrocie do domu nadal nieraz miał za uszami "takie odparzenie" myślałam ze to przez to ze śpi na boki raz jednym raz drugim - smarowałam bephantenem, raz z lepszym raz gorszym skutkiem. W 2 miesiącu życia podałam Bebilon 1 po którym zauważyłam na buźce koło uszu suchą czerwoną skórę - pomyślałam ze ma alergie na mleko więc odstawiłam bebilon. Buźkę smarowałam kremem Emotopic z Pharmaceris i było lepiej. Na początku grudnia pojawiło się "coś" na szyji, pomyślałam znowu odparzenie .... tak to wyglądało, tymbardziej, że mały ma troszę fałdek na szyjce - nie pomagał bephanten, nic na odparzenia - poszliśmy do pediatry. Pediatra stawierdził, że mały jest uczulony na mleko krowie - dał robioną maść ze sterydem - przeszło już po 1 smarowaniu ... Karmię piersią więc odstawiłam mleko a także wszystkie pochodne również mięso krowie - Mineły dwa miesiące nie ma poprawy ... Po miesiącach odstawienia mleka odstawiłam również jajka i mięso kurczaka - zero poprawy. Kolejna wizyta u pediatry przepisała pimafucort - mało co pomogło, złagodziło bardziej, po zaprzestaniu smarowała nawrót. Dodam, iż od dwóch miesięcy walczymy również z ciemieniuchą ... Pediatra stwierdziła AZS, kazała wprowadzić mleko i jajka skoro to nie pomogło.... Zapytałam jak szukać tego alergenu moze wyeliminować gluten ? Nie kazała nic eliminować .... Dodam, iż z tego wszystkie mam mniej pomarmu i dokarmiam małego Nutramigenem.
Zauważyłam od trzech dni zmiany juz za kolankami :(:( Jestem z Częstochowy, mogę prosić o poradę gdzie się udać, alergolog, dermatolog ? Maści nie pomagają, może coś wyeliminować jeszcze z diety ryż? pomidory? juz sama nie wiem .....
www .atopowe.pl/images/DSC07055_.jpg
Moje dziecko ma takie zmiany za uszami.

Na szyji zmiany wyglądaja tak
www .atopowe.pl/images/DSC07057_.jpg

W tym przypadku mama tego dziecka pisze, że nie jest to AZS tylko jakaś ektodermalna skaza? Co to takiego?
Niestety wykluczanie w ciemno nic nie da dziecku trzeba wykonać testy ale sugerowałabym najpierw konsultacje