Witam ostatnio nasiliła mi się arytmia tz. serce bije bije na 2-3 sekundy się zatrzymuje (gubi rytm

1 odpowiedzi
Ostatnio nasiliła mi się arytmia tz. serce bije bije na 2-3 sekundy się zatrzymuje (gubi rytm) i dalej bije(rozpoznanie przez kardiologa ,arytmia napadowa,nadkomorowy blok) (w echo wyszła wiotka zastawka), zdarzyło się ze trwała ta arytmia z godzinę,sama nie wiedziałam co robić czy zwiększyć tabletkę (biorę Bibloc 2,5 1 rano i 1/2 wieczorem na ciśnienie tez ten lek biorę ale ciśnienie w granicach 120/80 tętno 76, ) czy jechać do szpitala (czasem zdarzają mi się zawroty głowy poprzedzając atak,albo czuje ze jestem zmęczona,senna) oprócz tego jestem baaardzo nerwowa biorę Velaxin ER 75 dodatkowo mam niedoczynność tarczycy biorę Eutyrox 88 (wyniki są dobre bo nie cały tydzień temu byłam u kontroli,wiec to nie od tarczycy ) no i biorę fos-tex inhalator na astmę,ale to sporadycznie. W konsekwencji położyłam się i po ok. godzinie mi przeszło,przy tej arytmii robią mi się zimne palce u rak i nóg,gorąco mi na buzi,czasem są spocone ręce,dostaje dreszczy,może to jakiś obaw nerwicy i ta arytmia mnie tak meczy,sama już nie wiem, albo po tym Velaxinie,bo rano po Biblocu jest ok później jak wezmę ten Velaxin to zaczyna się, choć najczęściej łapie wieczorem gdy wezmę Bibloc na wieczór. Zdarza mi się najpierw bardzo stresować (MAM 2 DZIECI JEDNO 4 A DRUGIE 14 MC ) i później jest atak,lub tak porostu bez powodu. Nie wiem czy uda mi się tak szybko dostać do kardiologa( mam na czerwiec termin) boje się ze coś tam jest nie tak bo do tej pory aż tak długo i często nie miałam,zdarzało się parę razy w tygodniu a nie tyle, aaa i dość długo brałam potas z magnesem (ponad rok) i nadal borę, może mam go za duzo i tak się dzieje. Proszę o rade co mam robić
Dzień dobry, bardzo istotna jest wizyta u kardiologa. Przed wizytą należy wykonać badanie holterowskie EKG, najlepiej 12-kanałowe i co najmniej 48-godzinne. Badanie pozwoli na kwalifikacje lub nie do zabiegu ablacji podłoża arytmii. Takie leczenie jest bardzo skuteczne, ale muszą istnieć odpowiednie wskazania(stąd konieczność wykonania Holtera). Do rozważenia leczenie- fostex może nasilać zaburzenia rytmu serca, z kolei bibloc może nasilać objawy astmy. Pozdrawiam. Piotr Salomon