Witam. Około 2 tygodnie temu miałem kontakt przez 2 dni z lakierami i rozcieńczalnikami podczas prac

1 odpowiedzi
Około 2 tygodnie temu miałem kontakt przez 2 dni z lakierami i rozcieńczalnikami podczas pracy(raczej wziewnie) . Trzeciego dnia po zjedzeniu obiadu i wypiciu kawy źle się poczułem. Obiawy to ogólne osłabienie na granicy omdlenia , lekkie bóle podbrzusza,coś w rodzaju przelewania powietrza w brzuchu, bóle w klatce piersiowej z kołataniem serca, lekkie zawroty głowy.Bez biegunki czy wymiotów. Po wykonaniu badań, ekg,echo, krew, mocz stwierdzono że wyniki są dobre Dostałem lek na refluks ale źle się po nim czuję. Obiawy utrzymują się do dziś tylko o mniejszym nasileniu. Czy to wina zatrucia? Dziękuję.
Jeśli niepokojące objawy utrzymują się ponad 2 tygodnie, należy ponownie zgłosić się do Lekarza. Trochę niepokojąca jest informacja "raczej wziewnie". Jeśli możliwe było zatrucie drogą pokarmową, warto rozważyć ocenę przełyku w esophagoskopii (wprowadzenie wziernika do przełyku, celem jego obejrzenia przez badającego) i/lub gastroskopię. Niektóre substancje mogą dawać późne objawy uszkodzenia wątroby, które spowodują podwyższenie parametrów uszkodzenia wątroby dopiero w kilka tygodni po zatruciu. Niezależnie od wyników badań (których się przecież nie leczy), ważne jest to że nadal występują dolegliwości, a to bez względu na związek z zatruciem czy jego brak, może być leczone, nie tylko dla zmniejszenia ryzyka następstw zatrucia, ale dla poprawy samopoczucia i zmniejszenia lub likwidacji uciążliwych objawów.