Witam, Ok 4 lata temu doznałam kontuzji kolana podczas biegania po zbyt intensywnym treningu. Ból p

2 odpowiedzi
Witam,
Ok 4 lata temu doznałam kontuzji kolana podczas biegania po zbyt intensywnym treningu. Ból pojawiał się od zewnętrznej strony kolana podczas zginania, najbardziej podczas chodzenia po schodach. Przez pierwsze dni po kontuzji nie mogłam chodzić. Po pewnym czasie zauważyłam, że ból pojawia się po przebiegnięciu konkretnego kilometra lub przy większej intensywności ćwiczeń. Wydaje mi się, że to ITBS (kontuzja pasma biodrowo-piszczelowego). Czy w takim przypadku da się wyleczyć całkowicie to kolano? Zaznaczam iż nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie biegać. Czy jest sens robić usg kolana i czy ITBS leczy się tylko fizjoterapią?
Pozdrawiam
Jeśli to jest zespół pasma b-p warto zrobić usg i fizjoterapie. Pozdrawiam.

Najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy. Kontuzja ITBS nie jest jedynym wytłumaczeniem dolegliwości bólowych bocznego przedziału stawu kolanowego - szczerze mówiąc znam kilka częstszych. Myślę, że w tym przypadku warto zrobić badanie MR (rezonans magnetyczny) i skonsultować się z ortopedą celem określenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam
Rafał Miniach