Witam Odebrałam dziś wynik badania TK. O to opis: Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości .na pozio

3 odpowiedzi
Odebrałam dziś wynik badania TK. O to opis:
Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości .na poziomie L4 L5 centralno- dwuboczna bardziej lewostronna przepuklina tarczy m-okręgowej na około 4,5 milimetra zespół lewego i prawego zachyłka korzeniowego.
Kanał kręgowy na tym poziomie w pł.strzalkowej do 9 mm
Na poziomie L5 S1 nieco obniżona tarcza m kręgowa z cechami niewielkiego 2 mm do grzbietowego uwypuklenia.
Kanał kręgowy na tym poziomie w pł.strzalkowej do 10 mm.
Pozostałe tarcze m kręgowe bez cech istotnych dokanałowych dyslokacji.

Od 2 miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim cały czas na lekach przeciezapalnych.Plecy nadal bolą. Czy z takim wynikiem ja mogę w końcu wrócić do pracy , co robić żeby te bóle przeszły.
Pozdrawiam i dziękuję bardzo za odpowiedź.
Opis MRI wskazuje na wyraźną przepuklinę dysku uciskająca na korzeń nerwowy! , Ważny obraz MRI , do interpretacji klinicznej!Najważniejszy stan Pacjenta; objawy neurologiczne, bóle, sprawność Ważny też stan ogólny, obciążenia chorobowe,
Konieczna pe łna konsultacja NEUROLOG LUB NEUROCHIRURG . Czesto leczenie zachowawcze daje też dobre wyniki.

Popieram w całości odpowiedz P. Dr Wysockiej i dodam iż warto poznać powody wypadania dysku i zmienić nawyki Chętnie to wyjaśnię aby nie doprowadzić do ponowienia kłopotów w przyszłości.
Dokładnie kontakt z neurochirurgiem konsultacja.jesli leczenie zachowawcze to u db neurologa ....bo neurologów jest dużo I piszą różne bzdury ńiestety