Witam od trzech lat mam bóle brzucha po lewej stronie które rozchodzą się w dół aż do krocza, jest t

2 odpowiedzi
Witam od trzech lat mam bóle brzucha po lewej stronie które rozchodzą się w dół aż do krocza, jest to pieczenie, rozpieranie, ucisk. Usg brzucha jest dobre , bylam tez.u urologa i ginekologa ktorzy powiedzieli że jest wporządku. Lekarz rodzinny sugerowal mi uchyłki w jelicie , zrobilam tomografie brzucha ponieważ myślałam że uchyłki będą widoczne lecz nie wykazało tego , w opisie narządy są prawidłowe lecz napisano także: nieliczne węzły chłonne więzadła wątrobowo -dwunastniczego ( 12x7mm) dość liczne krezkowe w śródbrzuszu dl do 8 mm. Pien trzewny w fazie wdechu z cechami niewielkiego ucisku przez więzadło lukowate posrodkowe przepony ze zwężeniem około 20%. Reszta opisu wporządku. Byłam z tym wynikiem u specjalisty , który zrobił mi usg doplera, pień trzewny nie jest zwezony natomiast powiedział ze mam widoczne zrosty co to znaczy? Nie miałam żadnej operacji. Morfologia jest W porzadku. Jedynie mam lekko podwyższone zawsze PCT i OB 12. Aktualnie przyjmuje xifanax w dawce 2 tabl dziennie lecz lekarz rodzinny powiedział że to za mała dawka , nie wiem co robić... ból jest codziennie zaczyna się pod żebrami i sięga aż do krocza, poza tym mam często burczenie w brzuchu, gazy o wzdety brzuch. Nie mam biegunek ani zatwardzen.krew w.kale nie obecna. Zwiększa mi się ból po niektorych posiłkach np produktach mlecznych i cukrze.proszę o poradę co jeszcze powinnam zbadac
Proszę wykonac przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA z krwi oraz kalprotektynę w kale.

Czy pani schudła w ostatnim czasie? należy się udać na konsultację lekarską /gastrologiczną) bo potrzebne będą dalsze badania w celu wykluczenia różnych ew. przyczyn tych dolegliwości.. gastro, kolonoskopia, testy oddechowe w kierunku SIBO i ew. Helicobacter oraz badania w kierunku nietolerancji pokarmowych