Witam. Od ponad 10 lat cierpię na przewlekłą pokrzywkę, objawia się ona swędzącymi bąblami na całym

2 odpowiedzi
Od ponad 10 lat cierpię na przewlekłą pokrzywkę, objawia się ona swędzącymi bąblami na całym ciele, lub obrzękami najcześciej w okolicy oczu, ust. Nie ma jednej przyczyny takiego stanu, może to być np długotrwałe przebywanie w zimnej temperaturze, stres, otarcia skóry, np w miejcu paska, czy ramiączka, wysiłek fizyczny, a często nie mogę nawet zdjagnozować przyczyny wystąpienia podanych objawów. Leki przeciwhistaminowe nie pomagają. Choroba ta jest bardzo uciążliwa, szczególnie w przypadku obrzękow, często wówczas biorę urlop, bo nie mogę wyjść z domu w tym stanie.To mnie doprowadza do stanów depresyjnych, tyle lat zmagam sie z tą chorobą i tracę nadzieje na poprawę. Kilka lat temu brałam udzial w testowaniu leku xolair (omalizumab) pod kątem jego działania na pokrzywkę. Lek ten w Polsce niestety jest tylko refundowany w przypadku astmy. Jednak po podaniu już pierwszej dawki w tym projekcie badawczym w którym uczestniczyłam wszelkie objawy mojej pokrzywki cudownie zniknęły. Byłam szczęśliwa przez okres podawania leku, jednak gdy projekt badawczy nad tym lekiem zakończył sie moja pokrzywka wróciła. Czy ktoś z Państwa moze mi pomóc w tej kwestii, czy są jakieś leki zastępcze, a może ktoś leczy tym lekiem również chorych na pokrzywkę a nie tylko astmę.Lek ten nie jest refundowany w Polsce dla chorych na pokrzywke, a ja jestem w rozpaczy wiedząc że jest lek który mi może pomóc a który jest dla mnie nieosiągalny
Witam, wspomniany Xolair niestety nie ma na razie zamienników. Został już zarejestrowany w Polsce do leczenia idiopatycznej pokrzywki przewlekłej, ale nadal czekamy na wdrożenie programu lekowego refundowanego przez NFZ.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Xolair jest od kwietnia dostępny dla pacjentów takich jak Pani w ramach programu finansowanego przez MZ. Listę ośrodków prowadzących leczenie znajdzie Pani na stronach NFZ. Lek można również kupić na 100%. Kosztuje ok 1600 zł

Eksperci

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Elżbieta Jasiak-Pałczyńska

Elżbieta Jasiak-Pałczyńska

Pediatra, Neonatolog

Wrocław

umów wizytę
Andrzej Kondel

Andrzej Kondel

Internista, Lekarz rodzinny

Kraków

umów wizytę
Małgorzata Dominas

Małgorzata Dominas

Internista, Lekarz rodzinny

Wrocław

umów wizytę
Danuta Chmielewska-Szewczyk

Danuta Chmielewska-Szewczyk

Alergolog

Warszawa

Kazimierz Jakubowicz

Kazimierz Jakubowicz

Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 26 pytań dotyczących usługi: pokrzywka

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.