Witam, Od ponad 1.5 roku szukam pomocy u różnych okulistów, byłem już nawet za granica - kazdy mo

1 odpowiedzi
Witam,

Od ponad 1.5 roku szukam pomocy u różnych okulistów, byłem już nawet za granica - kazdy mowi mi ze jestem zdrowy podczas gdy stan mojego wzroku się pogarsza.

Koncza mi sie juz pomysly, wiec szukam jakichkolwiek porad - gdzie sie z tym udać lub co powiedzieć lekarzowi, tak by w końcu rozwiązać problem.

Szukam poprostu porad, lub może nawet lekarza który by się temu dokładnie przyjrzał.

Czy ktos moze cos polecic / zaproponować gdzie udać się z problemem, albo co wspomnieć lekarzowi by nakierować go na problem? Ja rozumiem, że lekarz powinien sam cos zaproponowac i znaleźć ale po 1.5 roku jest już to męczące.

Co jest nie tak:
• prawe oko ma problemy z łapaniem ostrości,
• po porannej pobudce prawe oko potrzebuje od 30min do 2h by zacząć w miarę poprawnie łapać ostrość,
• jak już złapie ostrość to wciąż odbiega ona od oka lewego i jest to wyraźnie odczuwalne,
• w trakcie pracy przy komputerze prawe oko powoduje rozmycie liter,
• jak przymykam prawe oko, to ostrość jest lepsza (po upływie tych 30 min - 2h),
• jak zdejmuje okulary i przekręcam je (zmieniam kąt patrzenia - jest lepiej, znowu po upływie tych 30 min - 2h),
• mam generalnie dziwne wrażenie łapania ostrości na prawym oku, bo jesli probuje cos odczytac z butelki lewym okiem to np. łapie ostrość od 10cm i dalej, tymczasem dla prawego jest to ~20, nadal jednak muszę zmrużyć oko by była lepsza ostrość
• dla przykładu: tablice rejestracyjne auta, pod nimi są z reguły małe plakietki / reklamy, lewym okiem mogę to odczytać, prawym nie ma opcji. Tak samo napisanie tego tekstu tylko z użyciem prawego oka jest bardzo uciążliwe.

Badania / stosowane leki:
• OCT,
• Jaskra: glaukoma,
• Tropicamidum (1msc)
• Nużeniec (leczenie 3-5 mscy),
• Różnego rodzaju krople do oczu,
• Różnego rodzaju żele do oczu
• Obecnie biorę krople / żel przepisane u lekarza za granica,
• tomograf głowy bez kontrastu (tego żaden lekarz nie zalecił, zastanawialem sie czy cos nie uciska na wzrok) - wszystko ok.

Styl życia / hobby / praca:
• Sen: 6.5h - 7h dziennie,
• Praca: programista (~8h dziennie przy komputerze),
• Hobby: programowanie + gry (kolejne 4-6h dziennie przy komputerze),
• Dużo ćwiczę, zdrowo się odżywiam

Dolegliwości - wzrok:
• Astygmatyzm,
• męty
Inne:
• okulary zmieniałem juz 2 razy w ciągu tego 1.5 roku,
• raz byly zle dobrane, drugie juz troche lepiej (~7 mscy. temu),
Prawdopodobnie nadal okulary nie są dobrze dobrane; Najpierw należy wykonać badanie dna oka z kroplami (potem nie można prowadzić pojazdów/samochodu), na oddzielnej wizycie dobór okularów.

Mniej czasu spędzać patrząc w komputer/ksuazkę - wywołuje to skurcz akomodacji i problemy z ostrością wzroku; robić przerwy i patrzeć daleko (dalej niż 6 metrow) - wtedy oczy odpoczywają
Warto używać krople nawilżające bez konserwantów