Witam od piatku mam bóle głowy na czóbku i przy tym pieczenie .od piątku biore tez nowy lek o nazwie

4 odpowiedzi
Od piatku mam bóle głowy na czóbku i przy tym pieczenie .od piątku biore tez nowy lek o nazwie effox long 5o mg .czy to moze byc od tych leków? Prosze o pomoc
Tak to typowy objaw uboczny po tym leku. Jest około 20% grupa pacjentów którzy nie tolerują nitratów. Trzeba odstawić ten lek i zgłosić się do lekarza po alternatywę.

Tak jest to możliwy efekt uboczny tego leku. Czasami po kilku dniach ustępuje.
Bóle głowy po nitratach mogą występować. W części przypadków ustępują po kilku dniach stosowania w części są tak silne, że lek trzeba odstawić. Można wtedy spróbować leku molsidomina, efekty uboczne (bóle głowy) są rzadsze.
Nitraty rozszerzają naczynia i może to wywoływać reakcje bólowe głowy i zaczerwienienia na twarzy zwłaszcza związane z nagłym spadkiem ciśnienia. Można próbnie zmniejszyć dawkę i pod kontrolą objawów i pomiarów ciśnienia stopniowo ją podnosić. Jeśli bóle mimo to będą uporczywe to należy próbnie zmienić na inny nitrat lub lek wycofać.