Witam. Od pewnego czasu dostrzegam problem we wchodzeniu w relacje nie tylko partnerskie , ale na ka

3 odpowiedzi
Od pewnego czasu dostrzegam problem we wchodzeniu w relacje nie tylko partnerskie , ale na każdym poziomie . Jednak te pierwsze najbardziej mi doskwierają . Nie potrafię poczuć się wtedy dobrze. Im bardziej mi zależy , im głębsze one są , bardzo źle na mnie wpływają m.in tracę radość ze wszystkiego co robię , nie widzę sensu w niczym czego się podejmuje , jestem smutna , bardzo zamykam się w sobie ,blokuje się , nie czuje się ważna i potrzebna , czuje jakbym była wtedy nieobecna , gorsza , tracę nawet umiejętność komunikacji z tą osobą, staje się cicha , podporządkowuje się bo jakbym wewnętrznie czuła, że tak musi byc , wchodzę w dużą zależność , czuje jakby ta osoba mną gardziła , wieczny strach , że ta osoba odejdzie nawet jeśli nic się nie dzieje , przebywanie w gronie jakichkolwiek kobiet sprawia, że wpadam w jeszcze większą panikę, wycofanie . Od jakiegoś czasu chodzę do psychoterapeuty, jednak nie czuje wewnętrznych zmian . Co powinnam zrobic ?
Dzień dobry,najpierw zachęcam do podzielenia się swoimi wątpliwościami z terapeutą. Nie wiem jak długo Pani uczęszcza do terapeuty i czy to jedyny cel,który Pani realizuje w terapii. Jeżeli po rozmowie z terapeutą nic się nie zacznie zmieniać rozważyłabym zmianę terapeuty,najlepiej na poznawczo- behawioralnego zajmującego się terapią schematów. Życzę powodzenia.

Szanowna Pani,
wszelkie wątpliwości i wahania warto omawiać z psychoterapeutą.

Pytanie od jakiego czasu uczęszcza Pani na psychoterapię? Jakie są Pani oczekiwania?
Życzę wytrwałości w dążeniu do zmiany.

Dostrzega Pani trudności w nawiązywaniu relacji, zwłaszcza partnerskich oraz odczuwa Pani wiele trudności emocjonalnych z nimi związanych. To pozytywne, że korzysta już Pani z terapii. Warto kontynuować rozmowę z terapeutą na temat braku zmian. Razem z terapeutą można zbadać przyczyny tych trudności i znaleźć skuteczniejsze strategie radzenia sobie z nimi. Proces terapeutyczny wymaga czasu i cierpliwości, ale możliwe jest znalezienie drogi do poprawy i zdrowych relacji. Zachęcam do kontynuowania terapii oraz rozmowy z terapeutą na temat dalszego rozwoju.