Witam. Od około roku bardzo łatwo łapię infekcje dróg oddechowych. Trwa około 7-10 dni, jest katar,

1 odpowiedzi
Witam. Od około roku bardzo łatwo łapię infekcje dróg oddechowych. Trwa około 7-10 dni, jest katar, kaszel, ból głowy, opuchnięte zatoki. Zdarza się lekka temperatura i ból ucha. Stosuje od kilku lat teraflu i otrivin. Wspieram odporność naturalnymi sokami i witaminą D3. Prowadzę spokojny tryb życia, nie uprawiam sportu jednak jestem narażona na stres. Co mogę zrobić by wzmocnić odporność? Jakie badania i u kogo je zrobić? Mam wrażenie, że ile bym leków nie wzięła to infekcja zawsze wygrywa.
lek. Radosław Borek
Ultrasonografista, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, W trakcie specjalizacji (internista)
Wieliczka
Witaj! Z powodu częstych infekcji dróg oddechowych, które Cię dotykają, warto rozważyć wzmocnienie swojego układu odpornościowego. Niektóre zalecenia, które mogą Ci pomóc to:

Odpowiednia dieta - dieta bogata w owoce, warzywa, orzechy i nasiona, a także białka pochodzenia roślinnego i zdrowe tłuszcze, może pomóc wzmocnić Twoją odporność. Unikaj przetworzonej żywności, cukru i tłuszczów trans, ponieważ osłabiają one odporność.

Regularna aktywność fizyczna - regularne ćwiczenia fizyczne pomagają wzmocnić układ odpornościowy.

Zdrowy styl życia - ograniczenie stresu, odpowiednia ilość snu i unikanie palenia tytoniu i nadmiernej konsumpcji alkoholu również mogą pomóc.

Badania - warto wykonać badania krwi, aby sprawdzić poziom witaminy D, żelaza i innych niezbędnych składników odżywczych, a także stan swojego układu odpornościowego.

Jeśli Twoje infekcje dróg oddechowych są bardzo częste i nieprzyjemne, warto udać się do lekarza rodzinnego lub pulmonologa. Lekarz może zalecić dalsze badania i zalecenia dotyczące wzmocnienia Twojej odporności, a także ocenić potrzebę leczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Urszula Kubicka

Urszula Kubicka

Lekarz rodzinny, Internista

Warszawa

Dorota Olszewska

Dorota Olszewska

Internista

Wrocław

Janusz Strzelczak

Janusz Strzelczak

Internista

Rawa Mazowiecka

Alicja Wasiak

Alicja Wasiak

Pediatra

Grójec

Agnieszka Zakrzewska

Agnieszka Zakrzewska

Internista

Gdańsk

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 21 pytań dotyczących usługi: infekcje dróg oddechowych
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.