Witam, od około pół roku mam tak jakby brak czucia w lewej stopie od strony zewnętrznej.. Tak, jakby

2 odpowiedzi
Od około pół roku mam tak jakby brak czucia w lewej stopie od strony zewnętrznej.. Tak, jakby stopa była cały czas zdrętwiała.. Gdy ją dotykam, to mam wrażenie, jakbym miała z 10 warstw skóry.. Do tego pojawiły się bóle w odcinku lędźwiowym oraz cała lewa noga z ciągłym bólem. Ból ciągnie się od biodra, poprzez tył kolana aż do samego dołu. Ostatnio pojawiły się bóle obydwu pięt, nie do zniesienia.. oraz ból w prawej łopatce i cały kark mi drętwieje i boli. Dodatkowo dretwieje mi prawa dłoń, ból palców jest przeszywający tak, że czasem nie mogę utrzymać szklanki. Ból całego ciała jest strasznie przeszywający, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne niestety już nie pomagają. Rezonans magnetyczny, z naciskiem na kręgosłup w odcinku lędźwiowym wyszedł prawidłowo. Natomiast jest jedna informacja, że mam "zaostrzenie obustronne w stawach miedzykregowych". Co to może oznaczać? Gdzie iść po pomoc..?
Objawy pojawiające się po przekątnych stronach ciała (lewa noga/ prawa ręka) mogą wskazywać na zaburzenie regulacji napięć tkankowych. Badanie obrazowe w Twoim przypadku jest co najwyżej skromnym uzupełnieniem badania czynnościowego. Badanie takie wraz z wywiadem przeprowadza fizjoterapeuta lub osteopata. Wg mojego rozeznania to od tych specjalistów powinnaś rozpocząć poszukiwania pomocy. Ogromna większość podobnych problemów jest z powodzeniem leczona zachowawczo przez odpowiednio wykwalifikowany personel ( to jest rozumiejący wzajemne interakcje między poszczególnymi częściami ciała). I o to jest z reguły najtrudniej by postawiono w Twoim przypadku najbardziej spójną ale opartą na globalnym podejściu diagnozę czynnościową. Jeśli będziesz wiedziała jaki jest mechanizm przyczynowo-skutkowy Twojego problemu (prawidłowa diagnoza)to będzie stanowiło punkt wyjścia do zaplanowania i rozpoczęcia terapii z długoterminowym rokowaniem.

Dzień dobry, po pierwsze należałoby przeprowadzić pełny wywiad diagnostyczny i dowiedzieć, jaka była chronologia objawów, jakie u Pani/Pana występują. Następnie wykonując testy diagnostyczne mamy możliwość zobaczenie gdzie znajduje się największy problem w Pani/Pana ciele i możemy wtedy postawić hipotezę i pracować dzięki uzyskanym informacjom. Nasze ciało trzeba traktować, jako całość jedna i leczyć należy też patrząc na całość a nie na wybrane elementy, które manifestują bólem w danym momencie najbardziej. Gdyż, jeśli nie było bezpośredniego urazu tkanki ból wynika ze zmian kompensacyjnych / przeciążeniowych. Polecam udać się do fizjoterapeuty pracującego globalnie z ciałem np. metodą Fascial Manipulation ( Manipulacja Powięzi)