Witam, Od około miesiąca czuje że nie jestem sobą. Po uderzeniu w głowę i po serii wizyt u rożnych

12 odpowiedzi
Od około miesiąca czuje że nie jestem sobą. Po uderzeniu w głowę i po serii wizyt u rożnych specjalistów stwierdzono że jestem zdrowa a ja pomimo to doszukuję się w sobie jakiś chorób. Zwykły ból nogi jest dla mnie powodem do zmartwień.
Zrobiłam się płaczliwa, rozkojarzona, mam problemy ze snem. Czy to może być objaw nerwicy bądź depresji?
Na podstawie tego co Pani napisała niemożliwe jest stwierdzenie źródła wystąpienia takich objawów. A źródła te mogą być bardzo różne. Skoro ów stan utrzymuje się od kilku tygodni Pani niepokój wydaje się być zasadny. Zachęcam skorzystanie z konsultacji u psychoterapeuty aby ten mógł zrozumieć naturę i ewentualnie pochodzenie Pani objawów i zaproponować odpowiednią formę pomocy.

Dzień Dobry,
Opisane przez Panią objawy mogą się wywodzic zi z różnych wydarzen. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeuta, bo być może są właśnie związane z tamtym wydarzeniem.
Pozdrawiam
Dzień dobry, takie objawy jak najbardziej mogą mieć podłoże psychologiczne, ale aby to stwierdzić i zbadać głębiej trzeba wybrać się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty. Rozumiem, że pojawiły się po fizycznym urazie, ale czy coś jeszcze dzieje się w Pani życiu, może jakieś zmiany, stresujące sytuacje? Dobrze popatrzeć na Pani sytuację i życie całościowo, taka koncentracja na dolegliwościach fizycznych i związany z tym niepokój może być odpowiedzią na jakieś czynniki emocjonalne.
Dzień dobry, nasunęło mi się pytanie, w jakich okolicznościach to uderzenie w głowę nastąpiło. Jeżeli Pani wtedy się bała, że straci Pani zdrowie lub życie, to takie obecne konsekwencje mogą być następstwem tego zdarzenia. Może też tak być, jeżeli to zdarzenie przypomniało pani o innym, trudnym wydarzeniu z przeszłości. Jeżeli objawy będą się utrzymywać, zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam,
Monika Faderewska
Witam. Trudno określić, co jest podłożem tego bólu i innych objawów (za mało informacji). Może to być podłoże fizyczne, jak i psychiczne. Nie ma co generalizować sytuacji. Warto udać się do psychologa lub psychoterapeuty na konsultację, aby poszerzyć swój wgląd. Pozdrawiam
Szanowna Pani, z opisanych przez Panią objawów można podejrzewać, iż prawdopodobnie podłożem Pani samopoczucia jest lęk o zdrowie i możliwym jest, iż odczuwa Pani bóle psychogenne. Lekarze stwierdzili, iż somatycznie nic Pani nie dolega. Dlatego warto byłoby udać się do psychologa/psychoterapeuty, bo prawdopodobnie Pani objawy mają podłoże psychosomatyczne. Radziłabym podjąć terapię jak najszybciej, aby mogła Pani jak najprędzej wrócić do dobrego samopoczucia, czego Pani bardzo życzę :) Maria Christowa-Dobrowolska
Witam serdecznie, u pacjentów niepokoją mnie takie objawy jak problemy ze snem, doszukiwanie się dolegliwości i inne o których Pani wspomniała. Trudno jednak poradzić coś Pani bez pogłębionego wywiadu- nie znamy tła występujących u Pani problemów. Proszę zgłosić się do do psychologa, który pewnością pomoże wyjaśnić co jest powodem Pani stresów i złego samopoczucia
Witam !
Z co Pani pisze to potrzebuje Pani pewności że jest Pani zdrowia, potrzeba spokoju jest dla Pani bardzo ważna. Na pewno zależy Pani na wyciszeniu myśli lękowych. Zastanawiam się co by Pani pomogło w tym aby odzyskać spokój i bezpieczeństwo. Najlepiej proszę udać się do psychologa i wspólnie Państwo poszukajcie rozwiązać w opisanym problemie.
Pani uraz głowy /uderzenie/ może być skutkiem, a nie przyczyną ogólnego Pani samopczucia. Warto by zastanowić się - samemu lub z pomocą terpaeuty - jak wyglądało Pani przeżywanie codzienności we wczesniejszym okresie. Byc może geneza dzisiejszego samopoczucia znajduje się we wczesniejszych zdarzeniach i przeżyciach. Trudno jednak to stwierdzić na podstawie Pani opisu. Z pewnością jednak pomogłoby Pani wsparcie terapeuty.

Szanowna Pani, serdecznie polecam w takiej sytuacji spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą, na którym w atmosferze zaufania otrzyma Pani profesjonalną pomoc. Dyskomfort z którym się Pani zmaga z pewnością znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Im szybciej uda się Pani po pomoc, tym szybciej powróci uczucie satysfakcji z codziennych drobiazgów. Pozdrawiam, Elżbieta Patelak
Szanowna Pani, z informacji, które Pani przedstawiła wynika, że sytuacja urazu głowy wzbudziła u Pani lęk, dotyczący własnego zdrowia. Włożyła Pani dużo starań, żeby odnaleźć potencjalne przyczyny fizyczne swoich zmartwień. Jeśli jednak medycznie zostały one wykluczone, a mimo to Pani niepokój, wyrażany między innymi poprzez drażliwość i trudności ze snem nadal się utrzymuje, to wydaje się, że słusznie zastanawia się Pani nad możliwymi przyczynami psychologicznymi. Zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej, w czasie której, razem z terapeutą, może Pani określić z czym (na poziomie emocjonalnym), doświadczane przez Panią obawy mogą być związane. Wtedy też powinna Pani uzyskać większą jasność, co do dalszych kroków.
Witam serdecznie.

Radzilbym zaglebic sie nieco w ta sytuacja zwiazana z uderzeniem w glowe. Czasem takie sytuacje maja traumatyczne slady, przez co emocje nagle narastaja I dzialaja przytlaczajaco na samopoczucie.