Witam. Od kilkunastu dni miewam bardzo dotkliwe, tępe bóle głowy.Ból zaczyna się od lewej , tylnej s

3 odpowiedzi
Witam. Od kilkunastu dni miewam bardzo dotkliwe, tępe bóle głowy.Ból zaczyna się od lewej , tylnej strony szyi i biegnie w kierunku środka głowy.Ból trochę ustępuje kiedy zaczynam masować szyję i nasadę czaszki z tyłu . Nasila się podczas zdenerwowania . Czy może to być coś poważnego ?
Szanowny Pacjencie,
na pytanie ,,czy to coś poważnego" nie mogę poważnie odpowiedzieć ponieważ nic nie wiem nt. tych bólów: kiedy, o jakiej porze doby, ich charakterystyka, stałe, okresowe, jak często itp itd. A przede wszystkim potrzebne jest podstawowe badanie. Najlepiej udać się do neurologa.
dr Andrzej Żytkowski
ps. ponieważ ból ,,nasila się po zdenerwowaniu", a ,,ustępuje kiedy zaczynam masować szyję i nasadę czaszki" to prawdopodobnie nie jest to ,,coś poważnego". Ale należy sprawę wyjaśnić.

Trzeba pójść do neurologa i wykonać badania dodatkowe
Takie dolegliwości mogą być spowodowane neuralgią potyliczną.
Najskuteczniejsze są zabiegi manualne lub blokada, ewentualnie termolezja.