Witam od jakiegoś czasu borykam się z bólem kręgosłupa lędźwiowego, ból promienieje rownież na lewy
1
odpowiedzi
Witam od jakiegoś czasu borykam się z bólem kręgosłupa lędźwiowego, ból promienieje rownież na lewy pośladek i lewą nogę
Zrobiony został rezonans magnetyczny wyniki poniżej. Jest się czym przejmować? Ból dalej się utrzymuje najgorzej jest w pozycji siedzącej i leżącej.
Wynik RM
Zniesiona fizjologiczna lordoza odcinka ledzwiowego kregostupa w pozycji lezacej.
Wczesna spondyloza pod postacia dyskretnych osteofitów krawedzi trzonów kregów.
Obnizenie oraz dehydratacja krazka miedzykregowego L5-S1.
Na poziomie L5-S1 widoczna jest niewielka, centralna protruzja krazka miedzykregowego, w stopniu
tagodnym zwezajaca worek oponowy. Zachytki boczne i otwory miedzykregowe niezwezone.
Krazki miedzykregowe na pozostatych poziomach bez patologii. Poza opisywanym zwezeniem szerokosé
worka oponowego, zachytków bocznych i otworów miedzykregowych niezmieniona.
Stozek koncowy na wysokosci trzonu kregu L1, o prawidtowych sygnatach.
W sasiedztwie stawu miedzykregowego lewego L4-L5 widoczna jest drobna torbiel maziówki srednicy
okoto 7 mm, bez kontaktu ze strukturami nerwowymi. Sygnaty struktur kostnych prawidtowe.
Zrobiony został rezonans magnetyczny wyniki poniżej. Jest się czym przejmować? Ból dalej się utrzymuje najgorzej jest w pozycji siedzącej i leżącej.
Wynik RM
Zniesiona fizjologiczna lordoza odcinka ledzwiowego kregostupa w pozycji lezacej.
Wczesna spondyloza pod postacia dyskretnych osteofitów krawedzi trzonów kregów.
Obnizenie oraz dehydratacja krazka miedzykregowego L5-S1.
Na poziomie L5-S1 widoczna jest niewielka, centralna protruzja krazka miedzykregowego, w stopniu
tagodnym zwezajaca worek oponowy. Zachytki boczne i otwory miedzykregowe niezwezone.
Krazki miedzykregowe na pozostatych poziomach bez patologii. Poza opisywanym zwezeniem szerokosé
worka oponowego, zachytków bocznych i otworów miedzykregowych niezmieniona.
Stozek koncowy na wysokosci trzonu kregu L1, o prawidtowych sygnatach.
W sasiedztwie stawu miedzykregowego lewego L4-L5 widoczna jest drobna torbiel maziówki srednicy
okoto 7 mm, bez kontaktu ze strukturami nerwowymi. Sygnaty struktur kostnych prawidtowe.
Dzień dobry
W badaniu MRI opisano cechy niestabilności kręgosłupa. Jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne. Należy obejrzeć badanie MRI i zaplanować czy rehabilitacja czy stabilizacja kręgosłupa czy usunięcie torbieli maziówkowej.
W badaniu MRI opisano cechy niestabilności kręgosłupa. Jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne. Należy obejrzeć badanie MRI i zaplanować czy rehabilitacja czy stabilizacja kręgosłupa czy usunięcie torbieli maziówkowej.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Czy mężczyzna starajacy się o dziecko przy łuszczycowym zapaleniu stawów (sulfasalazyna) i dobranych lekach ma możliwość zmiany na jakiś inny odpowoednik o mniejszych skutkach ubocznych? Dwa lata starań.
- Dzień dobry. Czy mogę zajść w ciążę po częstoskurczu serca. Ostatni miał miejsce 6 lat temu
- Witam serdecznie, chciałam się zapytać, czy mogę bezpiecznie stosować, czy Alopexy 50 mg (minoxidilum) roztwór na skórę? Dostałam ten lek od dermatologa na wypadanie włosów, ale w ulotce pisze nie stosować u kobiet, gdyż powoduje nadmierne owłosienie np. na twarzy?
- Witam, mam problem z erekcja na jezdzca. Inne pozycje jest ok. Dlaczego tak jest ??
- Maz jest 8 miesiecy po operacji zastawki z komplikacjami zapalenia wsierdzia Od dluzszego czasu jego puls jest 44 do 48 czy to normalne dodam jeszxze ze ma inne choroby w tym cukrzyce Zazywa warfarine na zastawke Ma czeste bole konczyn jak nie kolan to stup albo w okolicach miednicy Czesto…
- Dzień dobry, z byłem na standardowych badaniach medycyny oracy Wyniki boreliozy, IgG: 3,48 IgM: 0.69 co dalej? Trochę się zaniepokoiłem i wykupiłem teleporade, pani doktor powiedziała że przebyłem borelioze i jeśli nie ma żadnych symptomów to wszystko ok. Jednak z informacji ogólnodostępnych…
- Dzień dobry Od niedawna mam zrobioną protezę częściową górną z acronu,i na kilku swoich zębach koronki.Zauważyłam, że koronki od wewnętrznej strony jamy ustnej są grubsze niż " zęby" w protezie.Wyczuwam językiem nierówności, jest też uciążliwe przy jedzeniu.Czy powinna iść do poprawienia i prosić…
- Witam. Z mężem mieszkamy razem 4 lata, po ślubie jesteśmy 1.5 roku. Mąż ma zdiagnozowane ADHD, z tego co wiem leki bierze tylko na sesję na uczelni. Ja tylko pracuję i umożliwiam mu studiowanie. Sama leczę się na nerwicę, overthinking i ogólnie lęki. Osaczam go problemami, ale zawsze mówił że…
- Witam 1 lutego złamałem trzon kości strzałkowej W opisie SOR jest to wieloodłamowe, spiralne złamanie dalszej części trzonu kości strzałkowej bez istotnego przemieszczenia odłamów- widoczne przemieszczenie około 2 mm. Uwidocznione szpary stawowe zachowane, szpara stawowa stawu skokowego górnego…
- Witam mam 62 lata moj problem polega na tym ze od zawsze mialem stulejke a teraz z suwa mi sie napletek i nie moge dotknac grzyba zoledzi bol i pieczenie maze sa jakies masci co pomoga dziekuje i pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.