Witam, od dłuższego czasu (około 1.5 miesiąca) zauważyłam u siebie powiększone podbrzusze. Ostatni r

2 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu (około 1.5 miesiąca) zauważyłam u siebie powiększone podbrzusze. Ostatni raz współżyłam 30 września. Od tego czasu wykonałam 6 testów domowych oraz test beta hcg, każdy wyszedł negatywny. Co do testu beta hcg, wykonałam go 4 tygodnie od stosunku , wynik <0.5 . Z norm ustalonych w laboratorium wynikało jednoznacznie, że ciąży brak. Miesiączke miałam 2 razy, pierwsza wyglądała jak ciemne plamienie, druga była taka jak zwykle i trwała 5 dni. Bylam również u ginekologa, który stwierdził że wszystko jest w porządku, o ciąży nie wspomniał, jeśli miałabym w niej być byłby to 7 tydzień. Ze względu na to że moje podbrzusze jest zaokrąglone i wygląda jakbym była w ciąży, wciąż się martwię. Wykonałam również badania krwi i moczu, jedyne co mnie zaniepokoilo to nablonki płaskie dość liczne i bakterie pojedyncze. Czy powiększone podbrzusze ma jakiś związek z takimi wynikami moczu? Czy mogę przestać martwić się o ciążę? Słyszałam już o przypadkach, że testy były negatywne a jednak ciąża była. Miewałam bóle w podbrzuszu, od jakiegoś tygodnia objawy ustały. Jedyne co pozostało to twarde po bokach powiększone podbrzusze.
Określenie: "powiększone podbrzusze" jest bardzo nieprecyzyjne i nieoobrazowe.
Jeśli wykonała Pani kilka badań hormonalnych , które wyszły ujemnie, również ginekolog nie znalazł nic i była miesiączka, to myślę, że o ciąży raczej nie ma mowy. Dość liczne płaskie nabłonki i pojedyncze bakterie spotyka się w 85% wyników badania moczu, nie jest to wynik nieprawidłowy.

Witam,mało prawdopodobne aby była Pani w ciąży.Jeśli chce mieć Pani pewność proszę wykona badanie usg ginekologiczne.