Witam, od dłuższego czasu obserwuje u siebie nietypowe zachowania podczas snu. Nie przykładałam do t

5 odpowiedzi
Od dłuższego czasu obserwuje u siebie nietypowe zachowania podczas snu. Nie przykładałam do tego dużej uwagi, aż do dzisiaj. Wcześniej było u mnie zauważalne mówienie przez sen. Mieszkalam w internacie i z opowiadań wynikało, że zaczynałam rozmowy z dziewczyną z pokoju. Zdarzało się sporadyczne uderzanie, które nie pamiętam. Natomiast dziś o godzinie 3 nad ranem zadałam pytanie, następnie uderzyłam koleżankę jej klapkiem w głowę. Nie wiem czy mam szukać terapeutę?. Proszę o odpowiedź.
Dzień dobry, zachęcam do spotkania z psychoterapeutą w celu omówienia uczuć związanych z tymi wydarzeniami i relacją z koleżanką. Samemu jest niezwykle trudno dotrzeć do nieświadomych uczuć, dążeń, które potencjalnie dochodzą do głosu podczas snu. Dzięki drugiej osobie zyska Pan możliwość wydobycia i wrażenia uczuć w świadomy sposób, co może zapobiec dalszemu nieświadomemu procesowi. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

Witam!
Jak najbardziej polecam takie spotkanie. Może uda się ustalić, kiedy zaczęło się to zachowanie, a dalej - z jakimi wydarzeniami z życia można je łączyć. We śnie często "odreagowujemy" to, z czym nie radzimy sobie najlepiej za dnia. Z tego, co Pani pisze wynika, że sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i stąd Pani niepokój. To dobry moment na podjęcie działania.
Pozdrawiam. Beata Meus
Dzień dobry, tak, zachęcam do spotkania z psychoterapeutą. Pani zachowania związane są z tym, co dzieje się w Pani nieświadomości i samemu trudno dojść źródła tych zachowań, natomiast terapia może pomóc zrozumieć je i rozwiązać problem. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobrze byłoby spotkać się z psychoterapeutą. Kolejnym lub uzupełniającym rozwiązaniem jest konsultacja w warszawskim Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Powodzenia.
Dzień dobry. Spotkanie z terapeutą będzie dobrym rozwiązaniem, będzie mogła Pani przyjrzeć się temu zachowaniu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk