Witam. Od długich lat szkolnych się denerwuje mam 23 lata i od jakiegoś czasu dzwonię co jakiś czas

2 odpowiedzi
Od długich lat szkolnych się denerwuje mam 23 lata i od jakiegoś czasu dzwonię co jakiś czas na pogotowie bo źle się czuje raz mnie zawieźli karetka i raz rodzice mnie zawiezli. Źle się czuje mam alatki paniki i serce przy tym mi starsznie dokucza cała latam mam wrażenie że umieram i że to się zaraz stanie i jest jeszcze gorzej boje się tego i tego konsekwencji odbijania na moim zdrowiu z pogotowia przepisali mi beto25zk na spowolnienie pracy serca i później jak pogotowie mnie zabralo i później wypuścili to hydroxyzyne 10 mg nadal nie pomaga i później jak znowu źle się bardzo czułam zadzwoniłam na pogotowie to kazali sobie dokupić bez recepty na uspokojenie tabletki.
Dodatkowo pije melisę i rumianek
I teraz moje pytanie czy mogę przy tych lekach na receptę plus te dodatkowe ziołowe na uspokojenie pić ten rumianek i melise? Ale czytałam żeby uważać z melisa
Nie mogę dostać się do lekarzy są odległe terminy nie wiem co robić mam 3 letnie dziecko nikt nie umie mi pomóc i potrzebuje wykwalifikowanej opinii żeby nic mi się nie stało
Dzień dobry. Nie pisze Pani, skąd jest. Jeśli w Pani miejscowości nie ma bliskich terminów, to może w sąsiedniej? Jeśli nie lekarz (psychiatra, rzecz jasna, bo to co Pani opisuje brzmi jak zaburzenia lękowe), to może psycholog w pobliskiej Poradni Zdrowia Psychicznego (potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu) ? Życzę poprawy i powodzenia.

Z opisu wynika, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe z napadami paniki ( kołatanie serca, wrażenie umierania itd.). W zaburzeniach lękowych bardzo skuteczne są SSRI- leki z grupy leków przeciwdepresyjnych np. sertalina czy esciatopram czy paroksetyna. Hydroksyzyna ma działanie tylko objawowe. Zmniejszy objawy, przerwie napad paniki, ale przyczyny nie wyleczy. Może Pani stosować melisę czy inne leki ziołowe, natomiast przy nasilonej nerwicy nie przyniosą one ustąpienia dolegliwości. Należy jednak umówić się do psychiatry. Tego typu leki może też zapisać lekarz rodzinny.
Proponuję też rozważyć konsultację u psychologa jeśli taki jest w Pani miejscowości lub pobliskiej.