Witam od czterech tygodni męczy mnie wysypka .Pojawiła się najpierw pod biustem w niewielkiej iloś

1 odpowiedzi
Witam
od czterech tygodni męczy mnie wysypka .Pojawiła się najpierw pod biustem w niewielkiej ilości ale bardzo uporczywie swędząca .Potem zaczęła swędzieć głowa. Po dwóch dniach zauważyłam również jakieś bąble . Z dnia na dzień było coraz gorzej .Swędzenie przybierało na sile. W ciągu dnia jeszcze nad tym panuje
ale w nocy potrafię zadrapać się do krwi .Wysypka na żebrach się powiększyła i dalej mocno swędzi. Lekarz rodzinny przepisał crotamiton ,rupurix i crotamiton w plynie na skórę głowy zeby łatwiej było aplikować. Uzywam zgodnie z zaleceniami od 4 dni i niestety leki przynoszą ulgę tylko na chwilę.Juz sama nie wiem z czym to może być związane. Dodam że tydzień temu miałam robiona morfologię i wszystko było książkowo i od 3 lat nie zmieniłam kosmetyków takich jak szampon ,żel do kąpieli czy balsam do ciała .Proszek do prania też taki sam od wielu lat. Do tej pory nigdy w życiu nie miałam alergii na nic.W domu nikt też nie skarży się na swędzenie więc wydaje mi się że można wykluczyć świerzb. Co to może być ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zaproponowane leczenie sugeruje, że lekarz zdiagnozował świerzb- leczenie w tym wypadku trwa 5 dób i dotyczy wszystkich domowników. Jeżeli jednak nie ma efektu - to opisane objawy mogą sugerować tzw. wyprysk potnicowy ( rodzaj uczulenia na pot zwłaszcza w czasie stresu i dodatkowo w sytuacji podnoszącej poziom glukozy we krwi.)